Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 февруари.

Денес, 19 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 5 – Марге и труење со деца

На пристаништето во Парадизо се расклопува игралиштето и се продаваат разни употребени артикли за оваа пригода: Марџ купува тандем додека Хомер купува рачка. Марџ се надева дека ќе оди на возење велосипед со сопругот, но Хомер не сака да излезе да ги користи рачките и да гледа телевизија. Тогаш Марџ бара нејзините деца да бидат придружени, но сите тројца одбиваат. Марџ се обидува да оди сам во тандем, но без успех; Барт, кога ја виде својата мајка сам, ја убедува да се прошета заедно. Во исто време, Хомер развива силни мускули во десната рака благодарение на употребата на управувачите и, со оваа нова сила, успева да ги спаси Бо, Лени и Карл кои завршија под машината за пинбол. Бо, гледајќи ја можноста да заработи пари со Хомер благодарение на борењето со рака, го убедува да се регистрира на турнир. Во меѓувреме Марџ и Барт случајно наоѓаат чајџилница каде ги поминуваат попладневните часови. Кога двајцата откриваат дека куќата е затворена поради непочитување на санитарните регулативи, тие одлучуваат да ја градат својата нова чашичка во дрвата во Барт. Потоа одат во супермаркетот за да купат чај услуга, но Барт го гледаат Сецко, Спада и Патата кои го обвинуваат дека е кокос на мајка. Штом Марџ се вратил кај него, синот и признава на мајката дека отишол со неа само затоа што се чувствувал жал за него. Марџ е многу разочаран од овој прием, доволно да го продаде тандемот. Барт, обидувајќи се да ја смири својата мајка, ја убедува да учествува во караокето на вечерта во училиштето, но непосредно пред нивниот настап, гледајќи го директорот Скинер со својата мајка, тој разбира дека да се биде со неговиот син постои ризик секогаш да го натера да расте со неа и да не го прави независен. Откако се вратил дома, Марџ го наоѓа Хомер, кој во меѓувреме победи на натпревар во борба за борба и многу ја промаши својата сопруга.

Сезона 17 еп 6 – Стартувај Хомер работи

Лиза, Марџ и Барт одат во продавница за да купат нешто за Денот на таткото за Хомер: Барт успева да најде нешто, додека Лиза му дава на својот татко албум дизајниран од неа со еднорози. Се чини дека Хомер не го сака многу и го лепи на фрижидерот, но за жал паѓа и се распаѓа. Лиза се чувствува навредена и повеќе не сака да разговара со Хомер. Потоа на училиште има нервен слом и го фрла ранецот во прозорецот на режисерот Сејмур Скинер, кршејќи го; Потоа, Скинер ги повикува Симпсонови и тврди дека ставот на ќерката се должи на отсуството на таткото. За да ја врати довербата во Лиза Хомер, таа се маскира како саламандер, како чувар на безбедност на училиште. Тој подоцна спаси многу луѓе од сообраќајна незгода, и на крајот беше прогласен за градоначалник на градот за време на изборите за да го замени градоначалникот Кимби. Како и да е, Марџ, на денот кога Хомер требаше да одржи важен говор на Спрингфилд, ја мие костимот, а за време на неговиот говор се расипува. Луѓето велат дека не сакаат да избираат обичен човек за градоначалник, но Лиза сепак има верба во него и затоа тие двајца прават мир.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 20 – Имплементација на блокадата

Шелдон е заболен затоа што не бил поканет на симпозиум во домот на Ричард Фејнман и, за да го утеши, Ејми го убедува да изгради лист тврдина во дневната соба, од која секогаш бил исклучен од неговите браќа кога бил млад. Во меѓувреме, Рај, Бернадет и Хауард размислуваат како да ја реновираат куќата на инженерот кога едно момче Jош, кое се претставува како полубрат на Хауард, чука на вратата и открива дека неговиот татко направил нов живот. Првично, Хауард е далечен и студен со Jош, но кога тој покажува интерес за неговото искуство во вселената, тој започнува да се врзува со него, сè додека не го поздрави со братска прегратка. Во меѓувреме, Пени учествува во подкаст на Вил Виратон за филмот што го сними со неа, но за време на интервјуто Леонард открива, на негово големо разочарување, дека неговата девојка не само што заработува многу повеќе отколку што работи, толку многу што има инвестициско портфолио , но дури и дека режисерот Кевин Смит, кој зборуваше за време на подкастот, ја сака таа за дел во неговиот следен филм.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!