Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 февруари.

Денес, 23 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 10 – Хомер и параноја на татковството

Хомер наоѓа стара буква од шеесеттите години каде се вели дека неговиот татко може да биде чувар на живот, чие име започнува со „М“. После широко истражување, Хомер го открива името на неговиот потенцијален татко: Мејсон Фербанкс. Откако ќе се сретне со него, Абе реши да го полага тестот за татковство во кој ќе се испостави дека таткото на Хомер е Мејсон. Вториот реши да побара шпанско богатство со својот син, но Хомер се заглавува со подморницата и почнува да има ретроспективи од своето минато со Абе. Поради недостаток на кислород, Хомер останува во кома три дена. Абе му открива на својот син дека неговиот татко навистина бил тој и дека, бидејќи го видел Хомер толку среќен со Мејсон, ги разменил примероците. Хомер е среќен и сака да остане со својот татко. Во епизодата е вметната песна од песнатаВреме по време од Синди Лаупер.

Сезона 17 еп 11 – Ние сме на патот каде никој не знае каде оди

Барт, поради неговото лошо однесување, е испратен во камп за рекреација во Орегон за да го подобри своето однесување. Момчето не е во можност да лета поради претходен трик на летот за Атланта, па Хомер се откажува од патувањето во Лас Вегас за да го придружува синот во автомобилот. За време на патувањето, Хомер го тера Барт да се чувствува виновен затоа што не можел да оди во Лас Вегас со своите пријатели заради него. Во меѓувреме, Марџ и Лиза учествуваат на пазарот, но првично не можат да продадат ништо сè додека Ото не најде истечен лек што го купил. Марџ започнува да заработува големи суми пари од овие продажби сè додека таа не ја открие комесарот Винчестер и не ја стави во затвор. Додека се случуваат овие работи, Хомер успева да го напушти Барт во кампот, но, додека се чини дека последниот е задоволен од искуството, Хомер се чувствува виновен што го остави таму и реши да го однесе назад и да го однесе со себе во Лас Вегас. Откако таму, Хомер се впушта во тепачка со вработен во казино (по име Рон Пикасо) и исто така е одведен во затвор. Епизодата завршува со тоа што Лиза му кажа на Меги дека ќе мора да останат сами и дека таа ќе треба да бара работа следниот ден.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 22 – Преносот на дипломираниот

Леонард мора да оди во своето старо средно училиште во Newу Jerseyерси за да го одржи говорот за матурантите, но невремето, по должината на Источниот брег, предизвикува откажување на неговиот лет, принудувајќи го да остане во Пасадена; благодарение на интервенцијата на Пени, сепак, тој го реши проблемот правејќи го говорот преку Скајп. Во меѓувреме, Рај, откако потроши многу пари за да купи дрон, добива телефонски повик од неговиот татко, кој е многу лут за тоа што штотуку го сторил, ги отсекува парите и го принуди да живее само со заработката на својата работа; Индиецот, загрижен за последиците врз неговиот животен стандард, повикувајќи се прво мајка, а потоа татко и играјќи на нивните ривали по разводот, успева да добие уште повеќе пари отколку пред „џебните пари“. Во меѓувреме, Хауард и Шелдон се борат со дронот, кој не работи, го расклопува инженерот кој конечно успева да започне, дури и ако некој со wi-fi го зафати, сеејќи паника во станот на физичарите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!