Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 18 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 18 февруари.

Денес, 18 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 3 – Милха на песок и магла

Меги има пилешки сипаници и, по совет на Нед Фландерс, Хомер организира забава за пилешки моркови во нејзиниот дом на која поканува деца и родители. Во домот на Симпсон, родителите на Милхаус се среќаваат заедно и се в inубуваат едни во други. Милхаус е среќен со тоа, но кога ќе види дека е оставен настрана, бидејќи тие треба да бидат сами, тој одлучи да испланира план со Барт за повторно да се раздели. Кога г-ѓа Ван Хаутен ќе најде градник на Марџ Симпсон поставен од Барт во креветот на нејзиниот сопруг, таа оди да му кажува на Хомер, кој, уплашен, го прашува Марџ дали е вистина. Марџ неверојатно и лут од недовербата на нејзиниот сопруг го исфрла од куќата. Барт не знае како да ги натера родителите да се вратат заедно и затоа тој реши да ги пречека на реката и да фрли манекен што личи на него по падина, за да ги натера родителите да се грижат за него и да ги натераат да го заборават кавгањето. За жал, Милхаус се збунува и наместо да го турка манекен, тој го турка вистинскиот Барт во реката. Марџ и Хомер скокаат за да го спасат својот син и да направат мир откако ја избегнале.

Сезона 17 еп 4 – Стравот го прави деведесеттиот XVI

  • БИ: Бартничко разузнавање (БИ: Bartificial Intelligence)
    Барт оди во кома и се чини дека никогаш повеќе не излегува, па Марџ и Хомер веднаш купуваат роботско дете за да ја пополнат празнината. После неколку минути, нивното вистинско првородено конечно се разбуди и се враќа дома за да го заземе своето место во семејството. Меѓутоа, Хомер го задржува својот роботски син и го остава Барт во шумата, каде што момчето учи за други напуштени роботи и кампува со нив за ноќта околу огнот. Следниот ден Барт, крадејќи ги сите механички делови од машините за да изгради тело од џиновскиот киборт врз себе, се враќа уште еднаш дома и успева да го уништи импозаторот со кружна пила, отсекувајќи ги нозете на татко му, сепак , земен од роботот да се заштити. Следниот момент целото семејство Симпсон е во градината за скара и Хомер готви на скара носејќи ги нозете на роботскиот син како замена за изгубените, но бидејќи е премногу дебел и тежок, тој паѓа на земја и се одвојува од своето тело. На крајот се испоставува дека целата афера била сон на Хомер, кој од непознати причини го поседува ѓаволот.
  • Најсилната по големина ќе преживее (Опстанок на најбесниот)
    Хомер и неговите пријатели се поканети од г-дин Барнс за лов што ќе се покаже како стопанисување.
  • Не можам да живеам без тебе во маскирање (Јас пораснав костум на твоето лице)
    За време на натпревар за најубава маска за Ноќта на вештерките на Спрингфилд, вештерка ги претвора сите учесници во ликовите од кои се маскирани.

Футурама

Сезона 6 еп 25 – Забрзан процесор

Бендер никогаш не успева да победи во видео игри. Ова нешто го вознемирува, па тој реши да претрпи оверклок од Куберт, за да ги подобри неговите рефлекси и брзина. Двајцата се откриени од компанијата Роботи и од Мама која го има уапсениот Куберт и професорот и се обидува да го фати Бендер за да го направи повторно глупав, но тој сега е премногу интелигентен и продолжува да станува таков. Во меѓувреме, Фрај и Леела не знаат што да прават за својата иднина, но ќе дознаат само од Бендер.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 19 – Прекршување на Skywalker

Леонард и Шелдон мораат да одат во Беркли за да одржат предавање за нивната теорија за суперфлуиди, но, пред сè, тие одлучуваат да направат заобиколување и да одат во Небојкер ранч, Куќата на Georgeорџ Лукас, влегувајќи во неволја. Во меѓувреме, Хауард и Бернадет, помогнати од Ејми, Пени и Рај, одлучуваат што да чуваат и што да подарат од многуте предмети на младата еврејска куќа каде што сакаат да се преселат по смртта на мајката; момчето ТАРДИС, сепак, дека сака да го задржи додека сопругата подари, предизвикува дискусија и за судбината на гломазниот предмет ќе се реши со предизвик во пинг-понг. Ејми ќе биде победник.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!