Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 17-ти февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 17-ти февруари.

Денес, 17 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 1 – Оган на манатите

Хомер и Марџ се расправаат затоа што Хомер, поради премногу долгови договорени во фудбалското обложување, реши да направи филм за возрасни од Тони Цичионе и Марџ заминува од дома. И, кога таа ќе се помири со својот сопруг, Марџ го запознава Калеб Торн, научник кој сака да избегне истребување на манатеите. Додека целото семејство ја бара неа, Марг реши да му помогне на Келеб и успева да најде мир на умот во оваа активност. Кога Симпсонови конечно ќе ја пронајдат Марџ, Хомер се обидува да ја убеди да се врати дома спасувајќи манати од банда насилници. Марџ, поттикната од овој гест, одлучи да оди дома кај нејзиното семејство.

Сезона 17 еп 2 – Девојчето кое спиеше премалку

Хомер протестира поради изградбата на музеј за печат во близина на неговиот дом, така што музејот е изграден таму каде што имало гробишта, а гробиштата се преместени во близина на куќата на Симпсонови. Бидејќи прозорецот за спална соба на Лиза се соочува со гробиштата, таа почнува да спие со своите родители од страв. Сфаќајќи дека не може да продолжи вака засекогаш, Лиза се соочува со страв на свој начин и на крајот успева да го надмине.

Футурама

Сезона 6 еп 24 – Студените воини

После одмор на мраз, Фрај фаќа студ. Во иднина, за жал, студот се искорени петстотини години порано и од тогаш човештвото ја изгуби целата своја отпорност на вирусот. Всушност, Фрај е единствениот што беше замрзнат и со него е замрзнат и вирусот, кој наскоро се прошири и на остатокот од екипажот, предизвикувајќи треска за сите, вклучително и Ејми и Леела. За да се спречат други лица да се заразат, Планетата Експрес е запечатена под лист и се прегледуваат членовите на компанијата. Бидејќи Бендер е единствениот кој не смета дека болеста е метална, од него се бара да се грижи за екипажот, но нивните барања се премногу за Бендер. Така, роботот се обидува да излезе од карантинот, успевајќи. За жал, ги инфицира лекарите, кои ја шират болеста низ Менхетен. Владата, принудена да најде решение, го запечати градот под лист како што тоа го правеше со Планетата Експрес, а за да не ризикува, тој е одвоен од земја и лансиран во вселената кон Сонцето. Откако ги напушти сите надежи, професорот Фарнсворт открива дека вакцината може да се најде со испитување на изворот на вирусот во Фрај. За да го направите ова, сепак, Фрај мора да биде убиен, но има уште едно решение. Кога Фрај беше уште во минатото, еден ден на прошетка со неговиот татко се фатил настинка и морал да остане во кревет за да се одмори. Фрај беше досадно, но дозна за натпревар за нервози: најдобриот научен проект ќе биде лансиран во вселената. Момчето смислило проект што требало да фрли хрчак со студ во космосот за да ги види ефектите, но проектот што го освоил е тој на многу поинтелигентно момче кое ја копирало идејата за вирусот. Вирусот беше лансиран во сателит. Ова излегува дека е единствената можност, па екипажот потоа оди во потрага по сателитот на Месечината Сатурн, создавајќи вакцина за лекување на луѓето и враќање на градот на Земјата.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 18 – Термизација на исклучените

Теоријата дека Шелдон и Леонард ја образложија пред извесно време е објавена во научно списание, но името на второто не се појавува: Шелдон се обидува да објасни дека тоа не било негова вина, но двајцата тврдат исто. Во меѓувреме, Хауард, Бернадет и Рај завршуваат со цел да ги постават работите на мајката на инженерот и, наоѓајќи го целосно фрижидерот, тие одлучуваат да организираат вечера со сите свои пријатели. Во текот на ова Бернадет успева да ги помири Леонард и Шелдон, кој открива дека друго списание исто така ја објавила својата теорија овој пат со експлицитно споменување на Леонард.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!