Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 февруари.

Денес, 16 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 14 еп 21 – Најдобрата војна е невоена

По уништувањето на колекцијата предмети од Битлси на Нед Фландрија, Барт и Милхаус се принудени да учествуваат во групни активности. Барт на тој начин завршува да биде дел од пред-адолесцентските Индијанци заедно со Ралф Винчестер, Нелсон Мунц и База на податоци, предводени од Марџ Симпсон, додека Милхаус станува дел од младата коњаница, предводена од Кирк Ван Хаутен. Двете групи се натпреваруваат едни со други за оние кои продаваат најголем број чоколади. Младата коњаница победи и ја добива честа да ја пее националната химна за време на игра во бејзбол. Сепак, Индијците пред тинејџери се преправаат дека се ривали и се појавуваат на стадионот, пеејќи непочитувачка верзија на националната химна, правејќи ја толпата толпа и предизвикувајќи борба. Забуната завршува само кога Марџ се гледа во солзи на големото платно, затоа што неволно го предизвика сето ова. Тривија на почетокот на епизодата, Барт и Милхаус го разгледуваат Саут Парк.

Сезона 14 еп 22 – Бејбиситерка буја

Бо Сизклак, депресивен од својата осаменост, се обидува да се самоубие скокајќи од мост. Сепак, Боу ненамерно го спасува Меги Симпсон, кој полета низ прозорецот директно во рацете. Бо станува многу драг на девојчето и поминува многу време со неа, кажувајќи, на „бајките“ како Кумот. Сепак, Хомер и Марџ не се задоволни од времето што Меги го поминува со Бо, и му забранува на човекот повторно да ја види својата ќерка. Кога Меги исчезна една вечер, двајцата се убедени дека е киднапирана од страна на Бо, кој наместо тоа е невина и подеднакво загрижена за исчезнувањето на девојчето. Меги е пронајдена во ресторанот на Луиџи Рисото, точно среде престрелка меѓу ривалските мафијашки семејства. Бо успева да го спаси Меги, а Хомер му дозволува да помине онолку долго колку што сака со својата ќерка. Тривија: На почетокот на епизодата, Барт и Милхаус го разгледуваат Саут Парк.

Футурама

Сезона 6 еп 18 – Врвот на Зоидберг

Екипажот постојано се жали затоа што Зојберг не се грижи за нив. Затоа, тие бараат од професорот Фарнсворт да го отпушти, но тој не. Зоидберг и Фарнсворт се познаваа долго време и работеа во војската на Мама, која им додели на нив и на другите војници мисија, која се состоеше од фаќање на Тритонијан Јети дека Зоидберг требаше да се опушти. Сепак, војниците слетаа во метан мочуриште, наоѓајќи смртоносна болест наречена „Тритонска хиперрмарија“, која може да се појави веднаш или да остане латентна со децении, предизвикувајќи треска, грчеви во мускулите, лудило, кома и конечно смрт. Хуберт Фарнсворт и Зоидберг го убиле јетито, но професорот бил изгребан од beверот, а подоцна двајцата склучиле договор. Кога Хуберт ќе започне да ги согледува симптомите на хипеларијарија, Зоидберг ќе мора да го убие за да не го натера да страда. За жал, по толку години, симптомите на болеста се манифестираат и Зоидберг се обидува да го потисне, но е запрен од другите членови на екипажот, кои, не знаејќи за договорот, за возврат се обидуваат да го убијат Зојберг. За време на „церемонијата на смртта“ на професорот, Зоидберг открива дека не станува збор за хипермарија, туку сепак јетизам, болест која ги има истите симптоми. Конечно, тој успева да го излечи Хуберт со лек даден од Мама, повторно стекнувајќи ја довербата од неговите придружници.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 17 – Модул за колонизација

Шелдон и Ејми одлучуваат да земат желка како домашно милениче, но, во продавницата, физичарот reve открива на својата девојка дека предложил за хипотетичка мисија за колонизација на Марс, правејќи ја лутина што не ја прашала; откако разговараше, Шелдон, за да му биде простено, ја замолува Ејми да ги пополни обрасците за да оди и на Марс. Во меѓувреме, Леонард и Пени ја ставија својата страст на тестот со еротска игра и, по катастрофалниот прв обид, конечно се задоволни. Во меѓувреме, Рај останува сам во куќата на Емили и почнува да се кара се додека не пробие фиока; и покрај помошта на Хауард и Бернадет, тој е фатен и двајцата се борат, освен да направат мир, дури и ако таа го исплаши инсинуирајќи дека може да има нешто чудно во неговиот плакар.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!