Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 12 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 12 февруари.

Денес, 12 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 14 еп 17 – Двајца нови цимери за Хомер

Гледајќи низ своите предмети, Хомер наоѓа старо писмо од Марге, во кое жената признала дека не го сака. Затоа Хомер е убеден дека Марџ се оженил со него само затоа што е бремена и разочаран, тој го напушта својот дом и се преселува во стан во центарот, каде живее хомосексуална двојка. Марџ и Хомер се обидуваат за вечера за помирување, но пијан Хомер пристигнува премногу доцна. Во тој момент Хомер се засолни во барот на Бо, каде што продолжува да пие, сè додека не стане затруен и не е одведен во болница. Еве, др. Хиберт му покажува на Хомер стара видео-снимка со која се документира првото пијанство на Хомер. Во таа пригода, што е иста во која Марг го напиша писмото, Марге седеше до неа, се прогласи за лудо за inубеност. Додека Хомер сфаќа дека неговата сопруга отсекогаш го сакала, Марг пристигнува во болницата, и конечно парот се помирува.

Сезона 14 еп 18 – Мир, тивка и килограми

Хомер се обидува да состави нов божиќен карол, но завршува да напише инвективна песна против Нед Фландрија, кој добива неочекуван успех, до тој степен што ќе стане фантазија и ги наведува Симпсонови да го напуштат Спрингфилд некое време, уморни од таа песна. Симпсонови потоа решија да поминат една недела на ранчот, а Лиза се в inубува во едно мало момче по име Лука, станувајќи се ужасно alубоморно кога ќе го најде да разговара на телефон со одредена Клара. Случајно Лиза ја запознава Клара и дава погрешни насоки за да стигне до ранчот, предизвикувајќи ја да се изгуби во шумата. Кога дознала дека Клара е всушност сестра на Лук, Лиза и Барт брзаат да ја спасат девојката, со што Лук ја открил вистината за тоа што се случило. Лука ќе се прогласи за многу разочаран и навреден од однесувањето на Лиза. Во меѓувреме, Хомер и Барт му помагаат на племето на домородните Американци да ја вратат својата територија, поплавена од река, како резултат на браната што ја граделе брадалци.

Футурама

Сезона 6 еп 15 – Мобиус Дик

Професорот Фарнсворт е депресивен бидејќи неговата прва екипа никогаш не се вратила од мисијата и затоа што никогаш не знаел што се случило. Тој вели дека тоа било нивна прва експедиција и тие морале да испорачаат букет бисквити, но подоцна открил дека тие бисквити никогаш не биле испорачани и, чекајќи со недели, ја видел пристигнувањето на спасувачката капсула, каде внатре се наоѓал Зоидберг кој, меѓутоа, тој веќе не се сеќаваше на ништо и дека мисли дека умреле преминувајќи Бермудски тетраедрон, четириаголник во вселената што уништува сè што го преминува. Професорот ја испраќа досегашната Планета експрес да подигне споменик посветен на екипажот за церемонијата на комеморација. Додека се враќаат со споменикот, се плашат дека нема да пристигнат навреме, па затоа одлучуваат да го преминат Бермудскиот Тетраедрон, наместо да одат околу него како што се очекуваше. Во тетраедронот тие откриваат еден вид гробишта на вселенски бродови меѓу кои првиот Планет Експрес и одлучуваат да го истражуваат, но тие се погодени од џинов вселенски кит кој го украл споменикот од нив и Леле, опседнато со тоа, одлучува да го врати. Лела беше тврдоглава во убиството на кит и така ги принуди сите да работат за да го претворат вселенскиот шатл во брод. Екипажот се обидува да ја активира, но тие се проголтани и откриваат дека нејзините црева ја содржеле старата екипа што направила исто како и нив. На крајот, Лела открива дека кит се храни со опсесија и успеал да го сруши на Земјата. Во меѓувреме, Зоидберг се спаси во спасувачката капсула и сите го одбележуваат екипажот мислејќи дека е мртов.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 15 – Регенерација на стрип продавницата

Шелдон открива дека Ејми и помогнала на Крипке во истражувањето за теоријата на стрингот и се лути; разговарајќи со Пени, открива дека Ејми тајно ја тестирала за да види дали е попаметна од мајмуните што ги учи. Во меѓувреме, Стјуарт успева да ја отвори својата продавница за стрипови, но кога Хауард ќе дознае дека неговата мајка, покрај важна финансиска помош и гостопримството што му го понудила, му дала и мебел во куќата од која се лути. На крајот Пени и Леонард, подложени од Шелдон на тестови слични на оние на неговата девојка, добиваат извинување од Ејми и нејзиното момче, но токму во тој момент доаѓа страшна вест: Мајката на Хауард, на одмор од нејзината сестра на Флорида, е почина во сонот. Хауард и Бернадет заминуваат веднаш на погребот, додека нивните пријатели и Стјуарт прават тост за Деби Воулиц.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!