Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 февруари.

Денес, 11-ти февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 14 еп 15 – Хомер прави чевли на Бернс

Хомер се обидува да го замоли г-н Брнс за промоција, а не да ја добие, но успева да открие дека сопственикот на целата фабрика е официјално канарин, со цел да ги заштити изгорениците од какви било правни проблеми. Хомер го пушта канаринот, а потоа го известува Бернс дека е наскоро да се изврши изненадувачка инспекција на нуклеарната централа. Очаен, Бурнс, во обид да најде жртвен јарец, го назначува Хомер за сопственик на фабриката, несвесен дека нема инспекција и како прв гест како сопственик на растението, Хомер го отпушта изгореници. После извесно време поминато како директор на нуклеарната централа, Хомер сфаќа дека нема повеќе време да му се посвети на своето семејство, и од оваа причина ја продолжува својата стара работа и го напушта управувањето со компанијата во Бернс.

Сезона 14 еп 16 – И theвездите гледаат

Деклан Дезмонд, горделив и снобав британски креатор на документарни филмови, прави извештај за основното училиште на Спрингфилд. Лиза се запознава со Дезмонд како типичен студент, но режисерот ги уништува соништата на девојчето, велејќи дека има премногу цели во животот значи да не се донесе некој на исполнување. Во тој момент, Лиза одлучи да ги концентрира своите енергии на астрономијата, но сфаќа дека има премногу вештачки светла во градот за да се восхитуваат starsвездите, и ја убедува градоначалникот Кимиби да го намали интензитетот на електрична светлина во текот на ноќта . Ова резултира во огромно зголемување на криминалот, што го убедува Кимби да го зголеми интензитетот на електричната струја до максимум, осветлувајќи го градот од ден, дури и во текот на ноќта. Ова во голема мерка го нарушува природниот баланс, а Лиза, помогната од Барт, ги преоптоварува генераторите на нуклеарната централа, предизвикувајќи затемнување. Во тотално темнина, Лиза конечно може да ужива во туш ofвезди за стрелање.

Футурама

Сезона 6 еп 23 – Сите празници на претседателите

Професорот Фарнсворт е ентузијаст во прикажувањето на својата екипа на своето семејно стебло, фалејќи се за големите умови за кои проф. После работата, Фрај открива дека прави ноќна работа што се состои во грижа за главите во музејот. Шефовите на претседателите на Соединетите држави, сепак, би сакале да имаат забава принудувајќи го Фрај, кој наскоро ги поканува сите да се забавуваат. Професорот им покажува на претседателите своето семејно стебло, откривајќи од Washingtonорџ Вашингтон дека Фарнсворт монел лажна паричка за време на револуцијата. Професорот се чувствува депресивно, додека другите продолжуваат да уживаат толку многу што Зоидберг ја пие течноста на главите и го носи, Ејми и професорот навреме се враќаат во 1960-тите години. Професорот открива опасни траги во течноста составена од ретка форма на кристален опал што ги замнува главите во временски меур што ги враќа во своето време ако се пијан. Професорот Фарнсворт на тој начин одлучува да го искористи целиот опал на земјата за да го лиже Georgeорџ Вашингтон и да се врати во колонијални времиња за да го запре својот револуционерен предавник Дејвид Фарнсворт. Нивното патување започнува во Филаделфија од Бенџамин Френклин, каде наоѓаат лажен денар направен од Дејвид Фарнсворт, кој ги носи во Бостон од Пол Ревере, каде го следат Давид и го удираат со канделабрум мислејќи дека го убиле. Во меѓувреме, Пол Ревере добива писмо во врска со нападот на Британците. За случајно да ги запали лажните документи, Фрај го користи црковниот фенер за да сигнализира дали Британците пристигнувале по копно или море. Ова ја смени историјата со трансформација на САД во англиска колонија. Проф го наоѓа опалот од кралицата и го користи за да се врати и да ги поправи работите.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 14 – Манифестацијата на тролот

За време на вечерата со Пени, Леонард има интуиција за суперфлуиди и заедно со Шелдон разработува теорија која двајцата одлучуваат да ја објават на форум што се занимава со необјавени теории: повеќето од коментарите се ентузијасти, но сметка анонимно ги исмејува отворено. Леонард и Шелдон, заедно со Рај и Хауард, откриваат дека нивниот разочарувач е Стивен Хокинг, кој им кажува дека и тој е импресиониран од нивниот резултат и дека само сакал да ги забавува од здодевноста. Пени, Бернадет и Ејми, во меѓувреме, ја поминуваат вечерта забавувајќи се себеси, копајќи во своето минато: прво го гледаат филмот за убиецот горила во кој учествуваше Пени, потоа натпревар за убавина во кој учествуваше Бернадет и конечно фанфикцијата на Куќата на преријата дека Ејми го напишала и објавила на форум, за на крајот таа е страсна.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!