Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 февруари.

Денес, 10 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 14 еп 13 – Се роди starвезда – повторно

За време на годишниот фестивал на медуза Спрингфилд, Нед Фландрија е зафатена од депресија, откако остана сама откако ќе умре неговата сопруга. Меѓутоа, една вечер се среќава со убава странец, која го поканува на состанок, а која испаѓа дека е Сара Слоан, популарна холивудска актерка. Врската меѓу двајцата изгледа дека оди добро, сè до моментот кога Сара ќе побара од Нед да се пресели со неа во Холивуд. Фландрија, загрижена дека Холивуд може да се судира со неговите традиционалистички христијански вредности, ја одбива понудата и тогаш актерката реши да остане со него на Спрингфилд. Како и да е, врската меѓу двете завршува, како резултат на инсистирањето на Фландрија да се ожени.

Сезона 14 Еп 14 – Кловн оди во Вашингтон

Киднапирањето воздушен сообраќај пренесува некои авионски рути директно до домот на Симпсон. Бучавата предизвикана од постојаното минување на авионите го прави невозможен животот за семејството Симпсон, до тој степен што ги натера да се свртат кон нивниот конгресмен, кој сепак умира од срцев удар. Симпсонови потоа го замолчуваат Крусти кловнот да се кандидира, така што еднаш избрани ќе може да им помогне. Откако е избран, Крусти открива дека неговото мислење не вреди ништо во очите на ветераните на конгресот. Семејството Симпсон, кое го водеше Валтер Монделе, му помага да ги изгасне своите противници од играта и да го нападне предлогот за киднапирање на воздушниот сообраќај на друга, попопуларна, за да се олесни ситуацијата. Предлогот е прифатен, а воздушниот сообраќај повторно се пренасочува, донесувајќи мир во домот на Симпсон.

Футурама

Сезона 6 еп 21 – Бајка на Лела

За да ги забавува децата на сиропиталиштето, каде таа порасна, Леела се повлекува на непозната планета за да измисли смешна приказна. На враќање тој ги претставува „Борботините“, симпатични картонски ликови кои ја населуваат „Ла Колина Борботанте“. Договорот за Абнер Даблс, сопственик на детски ТВ, спроведува експерименти за задоволство на децата во истото сиропиталиште. Забележан талент на Лела, пишувајќи за својот радиодифузер. Шоуто е успешно, Леела станува позната и идолизирана, таа дури и ја освојува Слурмата, еден вид Оскар. Патем, меѓутоа, Бендер прави откритие: Громидот Хил навистина постои: тој е на планетата каде Леела се повлече за да „создаде“. Подеднакво реални се и Борботините. Лела не измисли ништо.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 13 – Оптимизација на вознемиреност

Шелдон не може да напредува во истражувањето на темната материја и доаѓа до заклучок дека тој веројатно би бил во можност да постигне подобри резултати ако бил под тензија: тој затоа одлучи да претрпи негативни стимули кои ја зголемуваат вознемиреноста, но тоа не прави ништо друго освен да го направи животот невозможно за оние околу него. На крајот Пени и Леонард го принудуваат да спие против неговата волја со тоа што ќе легне на креветот и пеејќи го „Soffice Kitty“. Во меѓувреме, Хауард создаде игра, наречена „Емили или цимет“, во која учесниците треба да претпостават кои фрази на Раџ му се обраќаат на неговата девојка, а кои кон кучето, само за да го потенцира фактот дека тој честопати ја третира цимет како да е човечко суштество заради неговата прекумерна affубов кон него; Сепак, Емили тврди дека поради тоа не се чувствува непријатно, туку смета дека е привлечно што Раџ е толку бесен за кучето, освен ако не најде коса од куче во устата кога ќе го бакне.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!