Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 7 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 7 јуни.

Денес, 7 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 14 – Шоуто „Граттаческа“ и „Фичето“ и „Пучи“

Да се ​​оживее цртаниот филм Grattachecca & Fichetto, продукцијата на шоуто воведува нов лик, куче б-момче по име Поучи. Барт и Лиза го убедуваат таткото Хомер да учествува во аудицијата за доделувањето на гласниот актер на Пучи. Хомер успева да го добие делот, но првата епизода во која се појавува ликот не е добро прифатена од јавноста, а продуцентите одлучуваат да го скратат ликот, убивајќи го. Помогнато од гласната актерка на Скречи, Хомер успева да го смени последниот говор на Поучи, верувајќи дека ја убедил продукцијата да го задржи ликот. Наместо тоа, кога епизодата ќе се емитува, Poochie сè уште е елиминирана со груб трик.

Сезона 8 еп 17 – Сестра ми на бебињата

Нед Фландерс ја прифаќа понудата на Лиза за бебињата на Тод и Род. Зачуден од трудоубивоста на девојчето, Фландрија добро ја рекламира Лиза, која добива бројни задачи од жителите на Спрингфилд. До една вечер Марџ ги довери Барт и Меги на својата сестра. За да се најде на патот кон својата сестра, Барт завршува како паѓа од скалите и крши рака. За да не ја уништи нејзината репутација, Лиза се обидува тајно да го однесе Барт кај д-р Ник, но се гледа од целиот град, додека неволно се превртува преку еден рид. И покрај она што го очекува, Лиза продолжува да прима задачи следниот ден.

Футурама

Сезона 4 еп 17 – Носеви на афродизијак

Фрај е киднапиран од вонземјани и на враќање му недостасува носот: излегува дека за вонземјаните човечките носеви се сметаат за афродизијак. Фрај очигледно не е таму и заедно со Бендер и Леела тој започнува да бара нос: тие пристигнуваат во продавница за секс и откриваат дека кралот на Омикрон Персеј 8 сака да го искористи носот на Фрај за подобрување на врската со сопругата. Бендер успева да го натера да се откаже, но неволно го убедува дека човечкиот „долен рог“ (пенис) ќе биде подобар афродизијак, а Леела организира вечера на планините за кралот и неговата сопруга за да спречи Фрај да биде маѓепсан. Вечерата се покажа како неуспех, но изгледот на „Бигфут“ ќе се покаже како докажан за да ја спаси ситуацијата.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 2 – Теорија на мозокот

Кога Шелдон и Леонард одат во Пени за да deliver достават пакет модуларен мебел, Шелдон е длабоко проблематичен кога гледа како изгледа неуредно и дезорганизирано станот на девојчето. Подоцна истата ноќ, додека Пени спие, Шелдон влегува во неговиот стан за да го исчисти и да го среди. Леонард открива и неволно му помага. Следното утро Пени сфаќа што се случило и се лути, Шелдон се обидува да му се извини, но без успех. Пени подоцна ја запознава Раџ и разговара со него, сфаќајќи дека момчињата само се обидувале да и ’помогнат. Леонард му се извини на Пени, барајќи од неа да го прегрне и да му прости.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!