Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 февруари.

Денес, 8 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 14 еп 9 – Силни раце на мајка

Марџ е киднапирана и останува толку шокирана што веќе не може да излезе од подрумот. Немајќи ништо друго да се направи, Марџ започнува да ги користи мрените што ги купи Хомер за време на продажбата на артиклите на Рајнер Волфлакл. Марџ се стекнува со мускул што дозволува да помине секоја фобија и конечно успева да излезе од куќата, и го претепала нејзиниот разбојник. Има цитат до кумот кога Марџ го тепа арамијата: референцата е за тепањето направено од Сони против Карло. Марџ продолжува да тренира и по предлог на Рут Пауерс се запишува на шампионат во боди-билдинг, дури и на второто место. Меѓутоа, поради вежбањето и преземените стероиди, Марџ станува многу кратко и не многу женски, до тој степен да застане во насилна борба во барот на Бо. Хомер се соочува со Марџ и tells кажува дека му недостасува слатка девојка со која се оженил, а Марџ, ужасен од тоа што стана, реши да престане да тренира.

Сезона 14 еп 10 – Не за пари, туку за молитви

Хомер се повеќе се фрустрира кога гледа колку е подобар животот на Нед Фландрија од неговиот. Убеден дека тајната на Фландрија е во неговата приврзаност кон религијата, Хомер започнува да се моли во секое време и за сè. Кога неговиот дом ќе започне да има проблеми, Хомер се моли за решение. Наскоро откако ќе падне во дупка до црквата, кршејќи ја ногата и реши да го тужи Реверен Loveубов. На крајот, Хомер добива компензација што Преосвештеникот не може да го врати, па му се дава црквата. Хомер и неговите пријатели ја претвораат црквата Спрингфилд во диво и грешно забавно место. Одеднаш, поплава го погоди Спрингфилд, принудувајќи ги жителите да се засолнат на покривот на црквата, каде Хомер сè уште бара решенија со молитва. Свештеникот Ловеуш пристигнува за да ја спаси ситуацијата со хеликоптер, кој ги води молитвите на верниците, барајќи од Бога да им прости и одеднаш да престане дождот.

Футурама

Сезона 6 еп 16 – Гатачката во саламура

Фрај не е среќен што е boyвонче момче во Планет Експрес затоа што цело време се разочара. Еден ден во студиото на Планетата, Роберто, криминален пријател на Бендерс, се крева да изврши грабеж и е запрен од полицајците Смит и УРЛ. Фрај, кога виде како се осудува полицијата по апсењето, реши да оди во академијата за да стане полицаец. После некое време и многу тренинзи, Фрај успева да го помине курсот и да стане полицаец. На него му е доделена URL-то како придружник и со оглед на нивниот успех во апсењето на криминалците, една од полициските тајни,Кибернетски гатачки. Овој Оракл е во состојба да ги предвиди злосторствата и да ги избере преку сфери со различни бои кои содржат слики и видеа за злосторството што ќе дојде. Откако го спречи првото убиство предвидено од Оракл, вториот предвидува кражба извршена од Бендер. Бендер не е свесен, а всушност одлучи да го постигне откако Фрај го праша. Според Cybernetic Oracle, грабежот ќе се случи во вила и Бендер ќе украде смртоносна алкохолна алкохол за луѓето. Секогаш од сликите направени од Оракл, Фрај се гледа себеси во чин на стрелање Бендер, но изјавувајќи дека никогаш не би го застрелал ја менува иднината со тоа што ќе се види себеси дека нема да пука во Бендер, па роботот го прави алкохолот вкус на пријатели, убивајќи ги. За време на кражбата, Фрај го стопира Бендер, но тие подоцна се запрени од страна на Оракл, кој организирал сè само за да го испие алкохолот и да ја убие својата натприродна човечка интелигенција, но на крајот Оракл е изложен од полицијата која била скриена меѓу бурињата и била цел план организиран од Фрај, Бендер, УРЛ и началникот на полицијата, затоа што тие беа сомнителни бидејќи Бендер беше скржав, тој никогаш немаше да го дели алкохолот со другите.Фри за ова претпријатие се доделува беџот и отпуштен за помагање на криминалец, па се вратил на работа на Планет Експрес.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 11 – Инфилтрација на чиста просторија

Рај, поради присуството на неговиот татко, потресен од разводот, не е во состојба да ја подготви Божиќната вечера како и обично и ја нуди Ејми на свое место, предлагајќи ја викторијанската ера како тема. Шелдон, вознемирена од обврската на девојчето да го слави Божиќ, одлучи да ја посрамоти со тоа што го прекршила правилото да не разменува подароци и да making го направи најдобриот подарок што ми падна на ум; планот, сепак, не успева кога Ејми му го подари, во замена за нејзиниот подарок, кутија со бисквити направени со рецепт на бабата на физичарот. Во меѓувреме, Хауард и Леонард, ангажирани во експеримент во универзитетската чиста просторија, ја контаминираат со пуштање во гулаб; И покрај помошта на Рај, ситуацијата се влошува кога еден врана влегува во првото место на птиците. Не знаејќи како да се поправат, тројцата, како што сугерираше Пени, одлучуваат да се откажат од записникот за посетеност, за да не ја преземат вината.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!