Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 јуни.

Денес, 2 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 4 – Изгореници од бебиња

Еден човек по име Лери го препознава г. Изгореници, видени на патување со воз, татко што не го видел со години. Барнс всушност го признава Лери како плод на ноќта на страста и го прифаќа тоа. Сепак, Лери ќе се покаже како груб и непријатен човек, не можејќи да биде во општеството и го става својот татко во голем срам. Поради неговата прилично слична личност, Лери се спријателува со Хомер, на кого човекот му верува дека не се чувствува ценет од неговиот татко. Заедно двајцата симулираат исмејување со киднапирањето против Лери за да ги тестираат чувствата на Бернс. Ситуацијата завршува со неочекуван пресврт кога Хомер се испитува како киднаперот на Лери. Конечно, Лери е принуден да ја открие измамата на полицијата и таткото, и одлучува да се врати во семејството.

Сезона 8 еп 7 – Ноќта на Барт

Барт му нанесува штета на домот на една постара дама, а Хомер, во отсуство на неговата сопруга Марге, го принудува да направи некои работи за жената, како казна. Како и да е, куќата на г-ѓа Бел ќе се покаже како место за бурлеска уметност, привлечно придружувана од некои граѓани на Спрингфилд, вклучувајќи ги директорот Скинер, градоначалникот Кимби и дедо Симпсон. Кога Марџ ќе ја дознае вистината за куќата на Беле, после состанокот во градот, таа се придружува на силите со некои граѓани да го сруши местото. Непосредно пред уништувањето, Хомер и Барт пеат музика во стилот на музика за да го одбранат домот на Беле, предизвикувајќи ги сограѓаните да се премислат. Толпата застанува, но Марџ ненамерно уништува wallид со булдожер. За да го поправи ова, Марге ќе биде принуден да работи како стенд-ап комичар во куќата на Бели.

Футурама

Сезона 4 Еп 12 – Горчлив душо

Новата мисија на Планет Експрес е да се опорави медот произведен од вселенските пчели. Мисијата успева, но Леела одлучи да донесе со себе мала пчела кралица, која сепак се буди и се обидува да ја истепа. Фрај се фрла врз неа за да ја спаси, но додека Леела прима само површна рана, момчето е прободено од жингот и умира.

По погребот на Фрај, Леела е полна со каење и почнува да јаде мед, да заспие и да има чудни соништа за неа и Фрај. Соништата покажуваат дека Фрај е сè уште жив, но другите членови на екипажот ја прават Лела да полуди. На крајот се испоставува дека сите соништа и искуства што се случиле по нападот на пчелите не биле реални: Леела влегла во кома, откако во кругот влегол вбризгување отров на пчелите, а Фрај, само повреден, го гледал врз неа за сите денови во кома, молејќи ја да се разбуди: од оваа причина таа сонуваше за него, и на тој начин разбира дека таа го сака.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 23 – Растворање на горилата

Поради несреќа, мајката на Хауард е принудена да остане во кревет шест недели, а потоа тој и неговата сопруга одат во неговиот дом да се грижат за него. Момчето би сакало да ангажира старател, но Бернадет смета дека е несоодветно бидејќи смета дека тие двајца треба да се грижат за неа. Како и да е, на крајот, прекумерното внимание што го бара свекрвата ја прави девојката да се премисли, а двајцата сопружници ангажираат старател. Во меѓувреме, Рај и Шелдон одат во кино и ја запознаваат Емили заедно со уште едно момче. Индиецот е многу болен, но разговарајќи со својот пријател, разбира дека секој пат кога излегува со девојка, секогаш доаѓа до заклучок дека таа е вистинската и затоа мора да работи на неговиот страв од сам. Кога Емили заминува во посета на Раџ по срамната средба во кино, таа објаснува дека тоа момче само направило тетоважа и дека некое време ја прашувал, но таа само излегла да го соблече и исповеда на момчето што го сака биди сам со него. Во меѓувреме, за време на снимањето на филмот во кој учествува Пени, девојката се расправа со режисерот кога ќе го замоли да повтори сцена, а втората ги гаѓа и неа и Вил Витрон, кои ја бранеа. Да се ​​врати дома, девојчето доаѓа до заклучок дека отпуштањето е најдоброто нешто затоа што ја натера да сфати дека не треба да биде славна за да биде среќна, туку дека треба само да ја има Леонард од нејзина страна и го замолува да се омажи за него.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!