Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 13 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 13 јуни.

Денес, 13 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 25 – Тајната војна на Лиза Симпсон

Поради неговиот постојан вандализам, Симпсонови, по совет на комесарот Винчестер, го ангажираат Барт во воената школа на Ромелвуд. Стимулирана од атмосферата, Лиза исто така одлучи да се приклучи, и покрај тоа што е единствената девојка во целата академија. Присуството на жена во училиштето создава атмосфера на силна омраза од питомците кон него, па дури и Барт е спречен да разговара со својата сестра. Во текот на ноќта, сепак, Барт тајно helps помага на Лиза да ги надмине тешките тренинзи за физичкиот тест на крајот на годината. И Барт и Лиза конечно успеваат да ги поминат тестовите, а на крајот на курсот тие се вратени дома од нивните родители.

Сезона 9 еп 5 – Семејството Картриџ

После неколку несреќи предизвикани од некои навивачи, кулминирајќи со грабежот на некои куќи, Хомер добива пиштол за да се брани од себе и своето семејство. Но Марџ не одобрува пиштол во куќата и го моли Хомер да се ослободи од него. Хомер прифаќа, но кога Марџ ќе дознае дека нејзиниот сопруг сè уште го има оружјето, ги зема децата и оди да остане во куќата на сестрите. Откако беше избркан од клубот на сопствениците на оружјето, поради неговото неодговорно однесување, Хомер конечно реши да му го довери пиштолот на својата сопруга, која наместо да го фрли, одлучува да го чува за себе.

Грифините

Сезона 13 еп 1 – И на крајот се среќаваат

Во овој специјален кросовер со Симпсонови 45 минути, двете најпосакувани американски семејства од последните 20 години конечно се среќаваат: меѓу разни гаќи, цитати и повеќе фанови ќе се најдат пред Стјуи кој го идолизира Барт (кој, сепак, контрадикторно не се согласува среќно) , се повеќе несигурна Мег помогната од „психологот“ Лиза, Петар кој се чини дека ја нашол својата совршена мимеза во Хомер и конечно Марџ, Лоис, Крис и Брајан кои се „страничното јадење“. Но, нешто нема да помине помеѓу Питер и Хомер.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 6 – Парадигмата на средната земја

Пени ги поканува децата на нејзината забава за Ноќта на вештерките. На забавата децата имаат некои проблеми со дружење; на пример, Шелдон не може да објасни дека неговата костум го претставува ефектот Доплер, додека Рај не може да зборува со жени. Поранешното момче на Пени Курт подоцна пристигнува и се соочува со Леонард, принудувајќи го да си замине. Девојчето оди кај Леонард и се извинува; малку пијана и тажна во исто време, таа ја бакнува Леонард пред да се врати на забавата. Во меѓувреме, Хауард го губи погледот кон Раџ, кој се враќа дома и заврши да оди во кревет со една девојка што ја запозна на забавата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!