Задниот капак на Samsung Galaxy M20 е филтриран во вистински слики

Samsung cover belakang Galaxy M20 difilter dalam gambar nyata 1

Заден капак на Samsung Galaxy M20 филтриран во реални слики 1

На 28 јануари оваа година Samsung ќе открие ново семејство паметни телефонитоа е Галакси М. Иако не беше речено колку мобилни телефони на почетокот, барем можевме да интуитираме дека ќе има телефон наречен Галакси М20.

И точно Овој уред е повторно протагонист на новата филтрација. Овој пат тоа е вистинска слика од задниот капак.

Благодарение на тоа, успеавме да дадеме преглед на конечните аспекти што ќе ги има оваа специјална единица. Покрај тоа што знаат повеќето технички спецификации.

Ова ќе биде Галакси М20

Задниот капак на Samsung Galaxy M20 е филтриран во вистински слики 2

Секако Оваа фотографија е многу погодна за дава што ја дели организацијата кога ќе се појави најавата за настанот за презентација.

Двокреветната главна просторија има вертикален распоред и има LED блиц подолу. Според денешните извори, овој сензор ќе 13 и 5МП.

Горе-средина е читач на отпечатоци. Под него, логото Samsung.

Покрај тоа, можеме да ви кажеме за копчето за јачина и исклучување / исклучување од лево. На десната страна е слот за картички Двојна сим (Нано-СИМ во двата случаи).

Што друго ќе донесе Galaxy M20?

Задниот капак на Samsung Galaxy M20 е филтриран во вистински слики 3

Според претходните гласини, Galaxy M20 ќе претстави и а 6,3-инчен екран со Full HD + резолуција и сооднос 19,5: 9 Ти благодарам за изрез Форма на капка вода. Вториот се однесува на компанијата како Бесконечност-V.

Вашиот процесор ќе стане Егзинос 7885 (окта-јадро на 2,2GHz). Comeе дојде заедно 3 GB RAM меморија и 32 или 64 GB внатрешно складирањепокрај батериите 5.000 mAh.

Предната камера ќе носи леќи 8MP и ќе работи со Android 8.1 Oreo во фабриката, со обновување на одење на краток рок.

Поврзувањето ќе се состои од 4G, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n, GPS, A-GPS, NFC, конекторот џек Слушалки со 3,5 милиметри и микро USB 2.0 порт.

Aе видиме за една недела дали сите овие гласини конечно стануваат конкретна реалност, или има неколку други варијации.

Извор: MySmartPrice