Започнува програмата за пред нарачки на Samsung Galaxy Note 10 VIP, протече бојата на Aura Glow

Започнува програмата за пред нарачки на Samsung Galaxy Note 10 VIP, протече бојата на Aura Glow

Пред-нарачката на Galaxy Galaxy 10 VIP е на Интернет на Филипините со три опции. Првата опција е обележана како „Опција А“ и нуди ограничено издание Бундел со специјална награда вредна P29.999 (околу 40.550 РС) и безжична комбинација од комбинација во вредност од P2.799 (околу 3.777 РС).

Оглас

Samsung е подготвен да ја започне својата предводничка серија Galaxy Note 10 на 8 август како претрегистрација за уредот сега директно на веб-страницата Samsung India. Samsung сега започна со VIP нарачки за сите три телефони на серијата Интернет Галакси Ноут 10, вклучувајќи понуди и бесплатни по секоја нарачка.

Пред-нарачката на Galaxy Galaxy 10 VIP е на Интернет на Филипините со три опции, се вели во извештајот Sammobile. Првата опција е обележана како „Опција А“ и нуди ограничено издание Бундел со специјална награда вредна P29.999 (околу 40.550 РС) и безжична комбинација од комбинација во вредност од P2.799 (околу 3.777 РС).

Трите опции за пред нарачка на ВИП ќе важат само до 4 август. Во прилог на опцијата А, Опцијата Б ќе им направи на корисниците две специјални борби и ќе складираат токени од P4,000 (околу 5.400 РС) и бесплатна безжична комбо за полнење. Слична „Опција Ц“ ќе им даде на корисниците еден специјален подарок и токен за складирање во вредност од P3,000 (околу 4.000 РС) и безжична комбинација за комбо.

Корисниците на Филипините ќе можат да се приклучат на ВИП-програмата со поднесување на 4-цифрен PIN на официјалната веб-страница на Samsung. Не е јасно дали компанијата ќе прифати слични понуди во други региони, вклучувајќи ја и Индија.

Освен пред-нарачките за ВИП, Galaxy Note 10 сега протекува и во новата боја на Aura Glow, како што е јасно од сликата заедно од лексерот Ишан Агарвал. Render ги прикажува претстојните телефони во зелена, сина, виолетова и бела боја од горе до дното. Другите аспекти на рендерот се во согласност со претходните информации кои откриваат појава на удар-дупчење, три камери заедно со TOF сензори и игла на С-Пен.

Samsung Galaxy Note 10

На настанот за лансирање се очекува Samsung да лансира смартфони Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 5G и Galaxy Note 10+. Стандардот Note 10, наводно, ќе има 6.28-инчен 2K AMOLED екран и се вели дека има батерија 4170 со брзо полнење од 45W. Индиската варијанта ќе се напојува со Exynos 9825 SoC, плус 8 GB / 12 GB RAM меморија. Овој телефон ќе работи на оперативниот систем Android 9.0 Pie и има 256 GB внатрешно складирање за основните варијанти.

Galaxy Note 10 Plus, од друга страна, ќе доаѓа со релативно поголем 6,75 инчен екран со резолуција од 1440 x 3040 пиксели и сооднос на аспект од 19: 9 и се напојува со Qualcomm Snapdragon 855 SoC или Exynos 9820 SoC. Овој уред може да има четири задни камери, 12 GB RAM меморија, UFS 3.0 меморија на блиц и батерија од 4.500 mAh заедно со полнач од 45W. Според списокот на САД во FCC, изгледа дека Galaxy Note 10+ нема да прикаже 3,5 милиметарски аудио приклучок и копче Bixby. Понатаму, тој ќе спортува дво-бенд Wi-Fi 6, претходно познат како 802.11ax и Bluetooth v5.