Затворени се над 50 страници за новински пирати

Затворени се над 50 страници за новински пирати

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Затворени се над 50 страници за новински пирати

Денес Гвардија ди Финанза затвори над 50 веб-страници што ви дозволуваа бесплатно да читате весници преку Интернет во нивните целосни изданија на сите најголеми италијански и меѓународни весници. На Специјална единица за радиодифузија и објавување нареди заплена на над 50 страници кои содржат цели мрежни каталози со сите национални и странски весници во дигитален формат, очигледно сите бесплатно.

Помеѓу весниците погодени имаше сите главни весници, вклучувајќи:

 • Кориере дела Сера
 • Република
 • Дневен факт
 • печати
 • Весникот
 • Италија денес
 • Бесплатно
 • Гласникот
 • Gazzetta dello Sport
 • Corriere dello Sport
 • Тутоспорт
 • Панорама
 • СЗО
 • ТВ насмевки и песни
 • Фокус
 • Космополитски
 • Списание за мода
 • Vanity Fair
 • Автоматско спринт
 • Ел
 • Луѓе

Операцијата беше можна преку една нова техника наречена FolloW Домаќинот што ви овозможува да пребарување за давателот на услуги врз основа на користениот хостинг да ги зачувате датотеките што исто така интегрирале систем на регистрација на самата веб-страница со цел да се заработи и за регистрацијата на веб-страницата за хостирање.

Gdf откри дека во последните пет години се акумулирале главните национални уреднички групи загуби од 2 милијарди евра, намален промет за 32% и намалување на работната сила од над 4500 единици. Податоци што можат да се извлечат од извештајот објавен од канцеларијата за истражување Медиобанка што го осудува падот на прометот на секторот издаваштво од 5,7 милијарди во 2011 година на 3,9 милијарди во 2015 година.

На кратко, друго голем удар за оние што бараат весници преку Интернет но сигурни сме дека ако се затворени над 50 страници, уште 100 се подготвени да бидат преродени утре наутро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!