Заштитен филм на OnePlus 6T: Дали работи сензорот за отпечатоци?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новиот паметен телефон OnePlus 6T е конечно официјален! Разговаравме за тоа во неколку ново објавени статии:

Меѓу главните новини на ова паметен телефон, како што сигурно сте забележале, тука е фантастично и брзо сензор за отпечатоци под екранот.

Тоа е револуционерно и многу удобно решение кое ви дозволува отклучете го паметниот телефон во еден момент едноставно со помош на прсти. И во исто време се ослободува простор на задниот дел од паметниот телефон, бидејќи читателот исчезнува од задниот дел и минува под екранот.

Во лицето на пристигнувањето на сензор за отпечатоци под предниот дисплејСепак, се појавува сомнеж: sможам да користам филмови за заштита на дисплејот и екранотили од гребнатини, линии или повеќе? Или, читателот на отпечатоци од прстот под екранот престанува да работи во овој случај?

Сомнежот е легитимен и, ако и вие сте опфатени со ова прашање, сакам да ве уверам: можете да го заштитите екранот на вашиот паметен телефон со кој било филм но читателот на отпечатоци ќе продолжи да работи непречено.

Сензорот за отпечатоци се користи на OnePlus 6T тоа е всушност скенер со многу висока дефиниција што прави еден вид „Фото“ на прстот, со што се препознаваат отпечатоци. Дури и со користење на еден обичен филм или стакло, затоа, овој скенер сепак ќе може да го анализира прстот и доколку е потребно да го отклучи паметниот телефон.

Сепак, единствениот совет што можам да ви го дадам е да го користите не премногу густи филмови, што во овој случај би можело да го направи сензорот за отпечатоци на OnePlus 6T е помалку прецизен и одговора.

Избегнете заштита на OnePlus 6T со дебели стаклени филмови како Фиренца, во спротивно може да имате некои проблеми при отклучување на паметниот телефон. Во случај на тенки филмови, сепак, нема да имате проблем.

Ако сакате да го решите проблемот со коренот и да се чувствувате пријатно, можете купете заштитник на екранот за OnePlus 6T директно од OnePlus: оние што се продаваат од компанијата секако работат со паметниот телефон и не даваат никаков проблем.

Патем, посочувам дека по дифолт OnePlus 6T веќе има филм на екранот. Секако, тоа е мека пластика, а не стакло, но јас лично го претпочитам овој вид на филм, а потоа, Бидејќи веќе е применет, не е ни неопходно да се купи одделно.

Во моментот конечно истакнав дека официјалната продавница OnePlus не продава стаклени филмови за OnePlus 6T. Можеби во иднина ќе дојдат, но засега, за да се чувствуваат удобно, препорачувам да користите потенки пластични. Екранот на OnePlus 6T сепак ќе биде безбеден, исто така затоа што се сеќавам дека го монтира Gorilla Glass 6, кој треба да биде супер отпорен на удари, удари, гребнатини и падови.

Со овој напис заклучивме.

Пред да ја напуштите страницата, некоја друга curубопитност за уредот.

Цена на Amazon OnePlus 6T

Ова се цените на паметните телефони во Италија:

  • Полноќно црно со 8 GB RAM меморија и 128/256 GB ROM a 589 € е 639 €
  • Огледало црно со 6/8 GB RAM меморија и 128 GB меморија a 559 € е 589 €

Повисоко од минатото, но сепак многу пониско од конкуренцијата.

Може да го купите и натаму Амазон до загарантирана минимална цена, достапна од 6-ти ноември:

Во сите случаи ќе има Италија 24 месеци гаранција и паметните телефони не се бренд.

OnePlus 6T објавен во Италија

Паметниот телефон ќе пристигне во Италија од 6 ноември, како што се очекуваше. Willе биде достапен и преку Интернет и во физички продавници на Mediaworld (за прв пат).

Некои информации за OnePlus 6T

OnePlus 6T е новиот предводник од кинеската компанија, со Qualcomm Snapdragon 845, 6,41 ″ FHD + AMOLED дисплеј со Gorilla Glass 6 и изрез, отпечатоци од прсти и двојна камера од 16MP + 20MP. Италијанско издание на 6 ноември со почеток од 559 €.

Помалку од шест месеци по лансирањето на OnePlus 6, кинеската компанија се врати со новиот OnePlus 6T. Вториот модел има повеќе RAM и ROM од својот претходник, но тој се забележува главно за дизајн затоа што го поседува помал степен и поголем, малку повеќе издолжен дисплеј. Покрај тоа, OnePlus 6T има и сензор за отпечатоци од прсти под дисплејот, безбеден како традиционален сензор и способен за отклучување на паметниот телефон за околу една третина од секундата.

Осврнувајќи се на главните технички карактеристики, треба да се забележи дека OnePlus 6T има 6,41 AMOLED дисплеј инчи Full HD + (2340 x 1080 пиксели) 19,5: 9 д Корнинг горила стакло 6, мал чекор напред од 6,3-инчниот AMOLED (2280 x 1080 пиксели) што се користи во OnePlus 6. Тој исто така поддржува осветленост до 600 гниди, густина на 402 PPI.

На одборот наоѓаме процесор Qualcomm Snapdragon 845, GPU Adreno 630, до 8 GB RAM и 256 GB меморија, батерија од 3700 mAh со брза полнење и дво-задна камера со главен сензор од 16MP + 20MP. OnePlus воведе и еден нова функција за да им помогне на корисниците да направат подобри фотографии во услови на слаба осветленост: Nightscape, кој користи комбинација на HDR, оптимизација на детали, стабилизација на повеќе рамки и намалување на бучавата за подобри снимки дури и во текот на ноќта.

Потоа, тука е функцијата Студиско осветлување, HDR, режимот на портрет, супер бавно движење од 1080p и 240fps или од 720p и 480fps, поддршка за леќи на Google.

Предната камера наместо тоа, има резолуција од 20 MP.

OnePlus 6T ќе се продава со Android 9.0 Pie и најновата верзија на корисничкиот интерфејс на Oxygen OS. Што недостасува? Аудио приклучок и поддршка за microSD картички.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!