Збогум до VHS: Запре последната фабрика што произведува видео-рекордери

Збогум до VHS: Запре последната фабрика што произведува видео-рекордери

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Funai Electric престана да произведува VHS Всушност, последниот производител оставен да направи видео рекордери, дефинитивно престана со производство и затоа збогум на старите дигитални касети во овие денови што полека се враќаме на успехот на винил како култен предмет, чие производство не покажува знаци на смалување.

Иако побарувачката не е мала, испорачани се околу 750.000 единици во 2015 година, денес е тешко да се најдат компонентите за монтажа на уредите за да ги видите видеокасетите со значителна тешкотија за компанијата што одлучи да инвестира во ДВД, Плав зрак но особено во стриминг.

Не знам за вас, но пораснав на VHS со познатите копчиња Rewind и Forward, Play, Stop и REC, но сега стана само колекторска ставка со огромни цени за некои ремек-дела како што е филмот „Франкенштајн замокот на Фракс“ од 1974 година, платиле околу 1.800 евра за оригиналната верзија.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Збогум-до-VHS-Запре-последната-фабрика-што-произведува-видео-рекордери.jpg

VHS, исто така, го оствари успехот на многу компании, вклучувајќи го и сега банкротот Блокбастер, кој дозволи да изнајмува класична видео-лента за гледање со домашниот рекордер. Збогум сега е сигурно ова сега застарена поддршка со дури и најновите ЦД-а, ДВД-а и Bluray кои не се одвиваат добро, само потиснати од стримингот што сега стана стандард.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!