Зем ТВ: Адон Коди за бесплатно гледање Фудбал, Ф1 и повеќе стриминг

ZemTV Kodi v4.8.6: Сателитски канали, спорт, фудбал, Ф1 и повеќе стриминг бесплатно

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

ТВ Зем по еден период на операција на икање се врати на работа подобро од порано. Навистина познатите додатоци за Коди ви овозможува пристап до распоредот на пакистанската телевизија на ZemTV.com што ги емитува сето тоа Спорт стриминг бесплатно со високо квалитетни врски без забавување или блокирање на фудбалот, Формула 1 и многу други канали исто така на италијански јазик.

Зем ТВ е додаток што ги обновува врските на пакистанската телевизија и не само што емитува многу спортски канали во стриминг со многу игри од нашето првенство на Италијански фудбал но и на Лига на шампиони во јасна, формула 1, кошарка и многу поквалитетен спорт. Од она што го читате на мрежата има многу други канали за проследување со филмови и други високо квалитетни и без проблеми блокови или континуирано тампонирање. Ова е списокот на жешки канали што се достапни на ТВ Зем.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Инсталирајте го ZemTV од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот Kodi ZemTV од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката ZIP Zem TV
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP преземена претходно.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата Zem TV.

Инсталирајте го ZemTV од складиштето

Ако наместо тоа, сакате да го инсталирате ZemTV од складиштето, треба да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999369_115_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Сега, кога го додадовме репо-спојувањето, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Фузија -> xbmc-repos -> xbmc-repos / меѓународен и пребарувајте ја и инсталирајте ја датотеката Пакистанско-складиште.shani-xxzip со кликнување на неа.

Сега ајде да продолжиме со кликнување на Инсталирајте од складиштето Кликнете на Репо ZemTV.com -> Додаток на видео -> ZemTV.com и конечно натаму Инсталирај Сега кога сте го инсталирале P2P Sport, ќе го најдете на почетната страница под наслов Видео -> Додаток на видео -> ТВ Зем.

Инсталирајте го F4Mtester

За да видите некои канали, инсталацијата на F4MTester што ќе се инсталира автоматски кога прегледувањето е задолжително. Всушност, ќе се појави порака ако сакате да го инсталирате F4MTester и да одговорите ДА, додатокот ќе се инсталира автоматски.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999370_642_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Еве го каналот на Скај Спорт Ф1 што може да се види многу добро со висок квалитет.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999371_307_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.jpg

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!