Зем ТВ: Неверојатен додаток за Kodi да ги гледа сите спортски текови бесплатно

ZemTV Kodi v4.8.6: Сателитски канали, спорт, фудбал, Ф1 и повеќе стриминг бесплатно

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Во овие денови, вклучувајќи ги видеата на YouTube, овде најдов видео кое покажа како работи одреден додаток за Kodi. Се вика ТВ Зем и тоа е додаток за Коди што ви овозможува пристап до ТВ-програмата ZemTV.com која ги емитува сите Спорт бесплатно стриминг со висококвалитетни врски без забавување или блокирање.

Телевизијата „Зем“ е додаток што ја продолжува пакистанската телевизија, која обично емитува многу спортски канали во стриминг со многу натпревари од нашето италијанско фудбалско првенство, но и од Лигата на шампионите.

Навистина Зем ТВ е додаток за центарот за медиуми Коди што ви овозможува пристап до многу канали за стриминг, од кои многу стриминг, но исто така и филмови со висок квалитет и многу повеќе, без проблеми со блокирање или континуирано тампонирање.

Инсталирајте го ZemTV од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот Kodi ZemTV од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката ZIP Zem TV
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP преземена претходно.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата Zem TV.

Инсталирајте го ZemTV од складиштето

Ако наместо тоа, сакате да го инсталирате ZemTV од складиштето, треба да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999369_115_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Сега, кога го додадовме репо-спојувањето, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Фузија -> xbmc-repos -> xbmc-repos / меѓународен и пребарувајте ја и инсталирајте ја датотеката Пакистанско-складиште.shani-xxzip со кликнување на неа.

Сега ајде да продолжиме со кликнување на Инсталирајте од складиштето Кликнете на Репо ZemTV.com -> Додаток на видео -> ZemTV.com и конечно натаму Инсталирај Сега кога сте го инсталирале P2P Sport, ќе го најдете на почетната страница под наслов Видео -> Додаток на видео -> ТВ Зем.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!