Зошто Google сака да ја промени бојата на врските од Сино до Црно?

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Зошто-Google-сака-да-ја-промени-бојата-на-врските-од.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google сака повторно да ја револуционизира мрежата и сака да ја промени класичната боја на врската од сина во црна. Би било како болт од сината боја што ќе ја револуционизира мрежата, како што ние го знаевме уште од своето основање.

Всушност, сината нијанса, која неодамна ја смени Гугл во темно сина, не им се допадна на корисниците, сепак бојата останува иста од 1993 година кога Тим Бернерс-Ли, тато на модерната World Wide Web, ја избра сината боја затоа што се истакнуваше во однос на белата боја на позадината и од тогаш отсекогаш остана идентична со повеќе од 20 години сината боја изгледа дека е предодредена да ја промени во рацете на еден од гиганите на мрежата, Гугл.

Сликата што ја гледате во статијата за отворање е тест на Гугл кој покажува како црните врски не се истакнуваат како сини, но според она што го читате на мрежата, трансформацијата на врските од сино до црно ќе доведе до тоа компаниите да инвестираат повеќе во рекламирање на Гугл, а со тоа и неповолни компании кои не инвестираат во рекламирање.

Иако сè уште нема официјални причини за епохалната промена, сигурно зад изборот на Гугл постои извор на приход да ги принуди компаниите да инвестираат во своите реклами.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!