Игричкото столче Acer Predator Thronos Air со цена од 14 килограми е најлудото нешто што досега го видовме на IFA 2019

Kursi gaming Acer Predator Thronos Air seharga $ 14k adalah hal paling gila yang pernah kami lihat sejauh ini di IFA 2019

Можеби се сеќавате дека Ацер ја започна својата многу скапа игра за тронови чудовиште минатата година на ИФА, а на годинешното шоу има нов спин на Predator Thronos кој е трет поевтин.

Секако, поевтиниот станува релативен термин, бидејќи новиот Thronos Air Predator е сè уште скап. Оригиналниот модел Acer ви дава кул 20.000 УСД – чини 18.000 УСД (околу 19.800 УСД, 16.300 УСД, 29.200 УСД) кога ќе се појави во продажба – но обновената варијанта на Ер само тежи 14 000 УСД (околу 11.500 £), 20,600 УСД) .

Па што е различно? За да се намалат трошоците, автоматската моторизирана рака за набудувач е заменета со едноставна рака што може да се прилагоди рачно, а можноста за навалување на целата опрема е намалена. Во основа, сите луксузни мотивации се пролеани, што звучи како добар трошок компромис за нас.

Thronos Air сè уште е џинов челичен кафез кој овозможува да се монтираат три дисплеи – кои мора да си ги купите сами, па додајте го на бараната цена – заедно со тастатура и фиока за глувче што може да се прилагоди (рачно), плус нога за одмор.

Игра за масажа

Има нешто ново воведено со оваа нова верзија на играта на тронот Acer: функцијата за масажа. Погледнете го видеото погоре – притиснете едно копче и две мистериозни сини топки кои сјаат ќе ги масираат рамената, со изглед.

Ова е со цел да ви помогне да се опуштите после барањето на сесиите за игра, или можеби да ви помогне да се опуштите по разговорот што штотуку сте го оствариле со вашиот банкарски менаџер откако го купивте Thronos Air.

Навистина, не гледаме апсолутно никаква причина зошто функцијата за масажа не може да се прилагоди за употреба во играта за да обезбеди импресивна физичка сензација убедлива да се застрела во задниот дел (шегувајќи се, овој вид хаптичка технологија е планирана од Razer, и се нарекува HyperSense технологија).

Ако основниот Predator Thronos Air не ви е доволен, тогаш постојат различни специјални опции како што е стабилизатор на седиштето што спречува лизгање на седиштето додека е во употреба, и држач за слушалки, фотоапарат и стакло (само не обидувајте се да го пиете пијалокот кога ќе се активира функцијата за масажа – ако не , Можеби ви треба и опционален биб).

Acer Predator Thronos Air се очекува да излезе на продажба во Q4 во САД и Европа.

  • ИФА 2019 е најголем технолошки настан во Европа. Тимот TechRadar е во Берлин за да ги донесе сите најнови вести и емисии во живо за ТВ, часовници и друга технологија кога ќе бидат објавени.

Преку прагот