Иднината е тетоважа за интеракција на паметните телефони без дисплеј

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Иднината-е-тетоважа-за-интеракција-на-паметните-телефони-без-дисплеј.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Иднината е тетоважа за интеракција на паметните телефони без дисплеј

Во иднина ќе има паметни телефони без дисплеј и тие ќе бидат истетовирани на нашата кожа и ќе ни овозможат да комуницираме со паметниот телефон преку безжична технологија.

Веќе сме пред Лабораторија МИТ Медиа каде што се разви проект во соработка со Мајкрософт истражување создаде серија на уреди што се носат кој ќе се справи заменете ги нормалните дисплеи дека сите знаеме преку безжична конекција и интеграција со NFC чипови. Во пракса ќе дојде ја претворија нашата кожа во алатка за контрола на паметните телефони и мобилни уреди како што сега правиме со дисплејот.

Таму технологија, наречен Дуоскин, беше создаден благодарение на новиот процес на производство што ви овозможува да креирате многу тенки златни фолии каде што се отпечатени електрични кола благодарение на употребата на софтвер за графички дизајн.

Ова ќе ви овозможи да поставите уреди под кожата за контролирајте ги нивните мобилни уреди едноставно со допирање на кожата. Во моментот е само во ембрионална фаза на развој, но технолошките достигнувања да се направи оваа технологија употреблива со украси направени ад хок и убава за да се види, како и прилагодливи и функционални, се веќе напред и затоа веќе не можеме да ги заборавиме дома.

Методот на печатење ќе биде оптимизиран за да биде целосно сличен на тетоважа и со овој систем, на пример, тоа ќе биде можно започнете ја репродукцијата на музика, продолжете со песни, започнете повик и многу повеќе затоа што тамухардверот, кој ќе стане мала кутија, може да се вклопи во вашиот џеб или торба.

Понатаму јас цените се многу ниски затоа што од МИТ потврдуваат дека електронскиот секач чини околу 230 долари, златна фолија што чини 10 долари и ознака NFC од околу 2 долари затоа многу ниски трошоци исто така и за масовно производство.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!