Изберете АВ апликација | Најдобрите апликации за антивирусни Android …

Las mejores aplicaciones antivirus de Android

Ап-апликацијата е исто толку важна за вашиот мобилен телефон како и за вашиот лаптоп или компјутер. Дознајте повеќе за најдобрите антивирусни апликации со Android за 2019 година.

Најдобри антивирусни апликации за Android

Дали знаевте дека малициозен софтвер може да влијае и на уредите со Android?

Всушност, за 25 милиони телефони со Android Тој синоќа бил заразен од малициозен софтвер преку измама за апликации „Самсунг“. Апликацијата, наречена Ажурирања за Samsung, ги надмина 10 милиони преземања пред да биде отстранета од Google Play Store.

Ако сакате да го заштитите вашиот телефон од малициозен софтвер, потребна ви е одлична AV апликација. Но, не сите овие апликации имаат ист квалитет и карактеристики. Затоа е важно да ги знаете најдобрите антивирусни апликации за Android.

Дали сте подготвени да научите за некои добри апликации за отстранување на вируси на пазарот? Продолжете со читање и откријте повеќе.

Најдобрите опции за AV апликација

Постојат неколку антивирусни апликации на уреди со Android кои нудат заштита од малициозен софтвер без да трошите премногу ресурси. Многу од овие работи како Сителк но за мобилни уреди. Со тоа, ова се некои од добрите опции за апликација АВ за вашиот Android уред.

1. Безбедност за мобилни телефони на Bitdefender

Мобилна безбедност и антивирус на Bitdefender Мобилна безбедност и антивирус на Bitdefender за да ја преземете QR код Мобилна безбедност и антивирус на Bitdefender Развивач: Битдефендер Цена: Бесплатно +

Оваа антивирусна апликација помага да се запре нападот на малициозен софтвер кој ќе обезбеди VPN и веб заштита. Тоа ви помага да знаете дека посетувате опасна веб-страница пред да стигнете до таму. Најдобриот дел е тоа што користи управување со електрична енергија, што значи дека нема да ја оданочува батеријата на вашиот телефон.

Исто така, се поврзува со паметните часовници на Android за повеќе функции. На пример, ви помага да ве потсетам да го подигнете телефонот ако го оставите.

2. Avast Mobile Security Ultimate

Avast антивирус - Скенирајте и отстранете ги вирусите, почиста Avast антивирус - Скенирајте и отстранете ги вирусите, почиста за да ја преземете QR код Avast антивирус – Скенирајте и отстранете ги вирусите, почиста Развивач: Avast софтвер Цена: Бесплатно +

Оваа апликација за мобилна безбедност има основна верзија што може да блокира и малициозен софтвер и спам. Но, ако одлучите да инвестирате повеќе и да ја добиете Ultimate верзијата, ќе имате VPN што ќе ви помогне да ги скриете вашите активности на Интернет. Исто така, има функција за управување со лозинка, што ви овозможува да имате препорака за вашите акредитиви за најава.

Avast исто така има штит за податоци што ги штити вашите чувствителни податоци, како што се фотографии и информации за контакт. Тоа е одлична апликација ако не сакате вашите податоци да се лизгаат.

3. Kapersky Интернет безбедност

Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock и безбедност на веб Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock и безбедност на веб за да ја преземете QR код Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock и безбедност на веб Развивач: Лабораторија Касперски Цена: Бесплатно +

Оваа апликација има средства да ги блокира шемите за фишинг, без оглед дали е во вашата е-пошта или во вашите текстуални пораки. Во случај да го изгубите телефонот, Касперски исто така го заклучува. На тој начин, никој нема да види какви било ваши датотеки и информации.

Kaspersky исто така може да ги блокира вашите апликации, да ги филтрира вашите повици и текстуални пораки и да блокира малициозен софтвер. Тоа е доволно моќно да го блокира откупот, што го прави добра антивирусна програма за инвестирање.

Пронајдете ја најдобрата антивирусна апликација за вашиот телефон денес!

Постојат многу други реномирани опции за апликација АВ на Google Play Store. Но, од сите овие, оние наведени погоре се одлични со работите што ги прават. На пример, Bitdefender работи многу добро како општ безбедносен софтвер, додека Avast е најдобар кога ги штити вашите податоци.

Со овие опции, можете да помогнете да го добиете најдобриот софтвер за вашите потреби за заштита. Не двоумете се и најдете повеќе со користење на прегледи преку Интернет. Ова помага да се осигурате дека знаете што да очекувате кога ќе ги инсталирате овие апликации.

Дали го најдовте овој водич интересен? Ако е така, можете да прочитате повеќе од нашите постови и да добиете повеќе информации.