Извршен Бан за Хуавеи во САД? Трамп ќе потпише наскоро. Тоа е апокалипса

 Извршен Бан за Хуавеи во САД?  Трамп ќе потпише наскоро.  Тоа е апокалипса

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Претседателот на Соединетите држави, Доналд Трамп, би бил во процес на потпишување на забраната од неговата земја за брендот „Хуавеј“ што ќе забрани употреба на опрема „Хуавеј“

Извршен Бан за Хуавеи во САД? Трамп ќе потпише наскоро. Тоа е апокалипса

За Хуавеи сè уште е период многу црна а иднината не ветува ништо добро, затоа што Претседателот на Соединетите Држави Доналд Трамп, ќе биде во процес на потпише извршна наредба за блокада на Хуавеи на американска територија.

Всушност, по случајот наапсење на ЦФО на „Хуавеи“, Менг Ванжоу, во Соединетите држави еден започна бескрајно невреме. Главниот проблем ќе лежи небезбедни паметни телефони и хардвер и snoopers а доаѓањето на 5G технологијата го вознемири светот дека благодарение на кинеските чипови би можеле да ги шпионираат сите светски комуникации.

Всушност, политичките односи меѓу двата народа се многу тесни, а Соединетите држави не сакаат Хуавеи на нивната територија и се чини дека сите се подготвени за Трамп веднаш потпишува извршна наредба за забрана, почнувајќи од следната недела, на брендот Huawei во Америка.

Забраната ќе ги спречи сите американски производители да користат опрема Huawei, и исто така би штрајк ЗТЕ, со историска одлука што би го спречило големиот светски бренд да престојува на американската територија.

Huawei е изложен на ризик од банкрот? Езатоа

Основниот проблем ќе лежи во безбедност, да, затоа што доаѓањето на мрежата 5G во наредните години, со Huawei и ZTE се во првите редови да ја понудат технолошката инфраструктура за поврзување со новата 5G мрежа, ќе се стави во сериозна опасност за безбедност на податоци што кружат на мрежата за следната генерација.

Да, затоа што, зад новата мрежа има сценарио на едно 5G технологија што се користи во политички цели, со тоа Кина е подготвена да шпионира низ целиот свет благодарение на антените што ги развија Huawei и ZTE кои постигнаа договори со целиот свет.

Според многу експерти, јас Чип интегриран во антените, ќе биде компромитиран и изменет за да ги шпионира разменетите комуникации и податоци исто така и на тековните мрежи, каде што широко распространети се антените на двата кинески производители.

Уште поголем проблем за новите 5G мрежи кои ќе „влезат директно во домот“ благодарение на IoT и сè повеќе поврзаните „паметни домови“ што ќе се зголемат со мрежата за следната генерација како што се сензорите, вештачката интелигенција и многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!