Изгледа дека лансирањето на iPhone 9 се случило СЛЕДНИОТ месец …

Sepertinya Peluncuran iPhone 9 Terjadi BULAN BERIKUTNYA…

„Епл“ ќе одржи официјален настан на 31 март – изгледа дека ќе го добиеме iPhone SE 2 (АКА iPhone 9) по сите …

Apple се чини дека ги лансира и двете iPhone SE 2 (АКА iPhone 9) и iPad Pro 2 на 31 март. Сега се испратени покани за настанот за лансирање што се одржа во вообичаеното место на духови на „Епл“ во Калифорнија.

Главниот настан на лансирањето, секако, ќе биде iPhone SE 2 – или, iPhone 9, како што се повеќе се нарекува. IPhone 9, ако гласините се вистинити, ќе биде влез на ниво на AppleIPhone и тоа Проценето дека ќе се продава за 399,99 $.

Ако ова е точно, може да биде одличен менувач на игри за AppleIPhone наредени. Исто така, стана најевтин iPhone базиран на растојание меѓу земјите. Идејата за iPhone 399,99 долари е сон на многу луѓе уште од доаѓањето на iPhone X.

До 2020 година, се чини дека сонот ќе се оствари – па дури и ако е малку поскап, да речеме 499,99 долари, на пример, се уште е многу популарно издание. И заради природата на бизнисот со iPhone на Apple, не би се грижело премногу за канибализацијата на iPhone 9 iPhone 11 и iPhone 11 Pro / Pro Max продажбата.

Дајте им на луѓето што сакаат (поевтин iPhone)

Во текот на 2019/20 година, продажбата на телефони од 1.000 американски долари не беше силна. Всушност, постојат докази кои сугерираат дека главната продажба се намалува (и трае веќе подолго време). И причината е едноставна: клиентите се извлекуваат од телефони за 1000 УСД на поевтини и поекономични избори од брендови како Xiaomi, OPPO и OnePlus.

„Продавачите на паметни телефони испратија вкупно 310,8 милиони единици за 1Q19“, забележа ИДЦ, „што го одбележа шестиот последователен пад. Во 2018 година, пратките за паметни телефони паднаа за 4,1% од 2017 година, вклучувајќи го и првиот квартал кој падна за 3,5% – само половина од она што го доживеа пазарот во 1Q19. Резултатите од овој квартал се јасен знак дека 2019 година ќе биде уште една година на опаѓање на пратките на смартфони ширум светот. Единствено што е интересно од гледна точка на продавачот е Huawei, кој дава силна изјава со зголемување на обемот и уделот на пазарот и покрај бариерите на пазарот.

Apple и Samsung го знаат тоа. И двајцата страдаат. Но, за разлика од Samsung, AppleIPhone нема вистинско присуство во долниот сегмент на пазарот за мобилни телефони. Во моментов, најевтината опција iPhone што можете да ја купите е iPhone 11; се продава за 699,99 долари за основниот модел.

Спецификации и цени на iPhone 9 (што очекуваме)

IPhone 9 – повторно, ако гласините се вистинити – ќе биде далеку под оваа цена. Се чини дека повеќето се согласуваат дека Apple ќе го продаде iPhone 9 за 399,99 долари – со тоа ќе се обезбеди добар јаз во цените помеѓу iPhone 9 и iPhone 11. Plus, со што iPhone 9 поскап од 400 долари ќе послужи само за да ја ослаби неговата привлечност.

Што е со спецификациите за iPhone 9? Сега, iPhone 9 сè уште не е лансиран, така што сè што треба да направиме е гласина – и тие имаат тенденција да се погоди и да промашат. Се надеваме дека ќе ги видиме AppleChipset A13, 3 GB RAM меморија, 4,7 или 5,8 на ЛЦД-екранот, неколку избори во боја и најверојатно истите поставки за единечна камера што се користат на iPhone 8 и iPhone XR.

Да бидам искрен, навистина сум навистина возбуден од изгледите за iPhone 9. Под-400 УСД iPhone кој работи на AppleCPU A13 ќе биде многу импресивен, дури и ако Apple намали неколку агли со отстранување работи како 5G, OLED дисплеј и леќи со две фотоапарати.

Сега сум официјално многу возбуден …

АВЕС заштедува 25% на СИТЕ Премиум мобилни телефони, лаптопи и таблети / А ракави ✂️