Измама на Фејсбук „Го најдов ова видео, дали навистина сте? каков срам.”

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Измама-на-Фејсбук-„Го-најдов-ова-видео-дали-навистина-сте.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Измама на Фејсбук „Го најдов ова видео, дали навистина сте? каков срам.”

Денес се отворам Фејсбук и јас прочитавме необична порака добиена од пријател кој гласи:

Го најдов ова видео, дали навистина сте? каков срам. http: //buff.ly …

очигледно Не сум кликнал туку едноставно со пребарување на Google Видов дека во пракса тоа е а нов вирус што се шири многу деновиве и што ја загрозува безбедноста на нашите уреди како отвора врска што инсталира на вашиот уред, паметен телефон или компјутер, платил тврди програми и вага пари од кредитниот телефон.

Забележете дека скоро сите врски што работат не само во пораките, туку и во коментарите и како ознаки на имињата на нашите пријатели апсолутно не треба да кликнете затоа што многу често тие кријат вируси и можат да создадат сериозни проблеми на вашите уреди

Нашиот совет е од не кликнете на врската кои покажуваат примамливи наслови како „Гледајте го ова видео каков е таа девојка“ или „Победува обложување само 1. Така го сторила тоа“ и многу други големи наслови кои ве забавуваат.

Друго совет е да направите малку истражување на Интернет со точен наслов на пораката или врската и веднаш ќе откриете дека е една измама или вирус.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!