Изненадување! Samsung ќе го ажурира Galaxy S11 во дизајнот и функцијата

s11

Ледениот универзум, еден од најважните филтри за Android, откри многу интересни информации за следниот предводник на Samsung. Очигледно, ова може да биде многу различно од неговиот претходник. Зошто Затоа што Samsung ќе го ажурира Galaxy 11 целосно во дизајнот и функцијата.

Со Galaxy S10 и Note 10, се чини дека јужнокорејската компанија го заврши дизајнерскиот циклус што започна со Galaxy S8. Се истакнува заради екранот со сооднос 18: 9 и скенерот за отпечатоци од задниот дел. Сепак, Samsung сега ќе ги интегрира сензорите во екранот и ќе ја намали предната рамка.

Ова може да биде Samsung Galaxy S11

s11 галаксиски екран

Ледениот универзум наведува дека е веднаш до Galaxy S11 ќе биде првиот Samsung што користи екран со стапка на освежување од 90 до 120Hz. Најверојатно, ова ќе се промени во зависност од содржината прикажана на екранот. Треба да се потенцира дека телефоните како OnePlus 7 Pro имаат екрани кои функционираат со фреквенција од 90 Hz.

И покрај тоа што е единствената карактеристика што ја филтрира Ледениот универзум, сигурно повеќе информации ќе бидат откриени во текот на следните месеци. Ако не знаете, има гласини за спојување помеѓу Galaxy S и Galaxy Note. Тешко е да се поверува, но јужнокорејските компании можат да ги спојат двете предводници во едно за да направат различни работи во текот на 2020 година.

s11 екран

Со оглед на овој истек и она што е кажано за можноста за спојување, нема смисла да се мисли дека новиот S11 има сосема друг дизајн. Како и да е, треба да почекате најавата на компанијата за да откриете што точно ќе направите со вашиот Galaxy S и Galaxy Note. Замолчи, ќе ве известиме за какви било новости за вас.

Ресурси | HD блог

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);