Инстаграм го следи редот: СИТЕ што треба да знаете

Како да избришете сметка за Android Instagram

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Нарачка за следење на Instagram 2020: еве ја целата вистина. Следете ја нарачката на Инстаграм: сè што треба да знаете за промена на нарачката

Инстаграм следи наредба

ФЕВРУАРИ 2020 ажурирање

Нов ден, нов водич посветен на социјалната мрежа Инстаграм.

Денес особено сакам да го разјаснамредослед по кој се прикажани сметките што ги следите на Instagram.

Многу корисници честопати ме контактираат затоа што сакаат да се обидат да разберат чувството за нарачка на корисниците кои следат на Инстаграм, но до денес социјалната мрежа не даде многу јасни по ова прашање.

Дали има корисници со кои комуницирате најчесто прво? Дали има корисници кои го посетуваат вашиот профил или ви даваат уште повеќе допаѓања? Дали има оние што најмногу ви се допаѓаат прво? Тоа е убава мистерија!

Ако и вие самите си ги поставувате овие прашања и сакате да ги разберете чувството за нарачки продолженија на Инстаграм, во оваа статија ќе се обидам да фрлам светлина на оваа тема.

Нарачка за следење на Инстаграм

Како прво, треба да знаете дека имате различни опции на располагање променете, изменете и прилагодете го редоследот на следбениците на Инстаграм.

За да го направите ова, мора:

 • да отвори Инстаграм на Android или iOS
 • кликнете на дното десно мала икона
 • кликнете на горниот десен агол на број на следбеници

Од овој момент, само кликнете на ставката “Подредено по основно” да смени редоследот по кој се прикажани корисниците што ги следите на Инстаграм.

Можете да изберете помеѓу:

 • стандардно: е најсложениот што треба да се разбере. Теоретски, алгоритмот на Инстаграм ја избира нарачката врз основа на многу фактори: оние со кои комуницирате најчесто (како, коментари, приватни пораки), оние кои комуницираат почесто со вас, оние кои ве гледаат почесто во Приказните и итн. Накратко, овој аранжман е на дискреционо право на Инстаграм, но до денес не ја знаеме неговата прецизна логика. Општо, ова сортирање треба прво да ги покаже сметките на Инстаграм кои се најкорисни и интересни за вас, или оние со кои неодамна сте контактирале преку приватна порака. Убав микс на фактори е тешко да се разберат.
 • Датум кога започнавте со следново: неодамнешно. Многу едноставно: покажете им на корисниците што ги започнавте неодамна, а потоа каскадите сите други постари
 • Датум кога започнавте со следново: постар. Многу едноставна: прво покажете ги корисниците што започнавте да ги следите во минатото, потоа каскадете ги сите понови

2020 вести

Во февруари 2020 година Инстаграм претстави неколку дополнителни и многу интересни карактеристики за нарачајте ги сметките што ги следите уште поединечно.

Благодарение на оваа новина, конечно е можно видете кој најмалку комуницирал и кој е присутен во вашата храна. Тоа е функција слична на начинот на кој iPhone со iOS 13 покажува кои апликации се користат најмногу, но во овој случај тоа го прави со луѓето што ги следиме на платформата Инстаграм.

Па за што размислувате престанете да ги следите или блокирате некои сметки, или сте само iousубопитни за тоа дознајте со кој е присутен најмногу во вашата храна и со кого сте биле најмалку во контакт, оваа функција ќе биде многу корисна.

Алгоритмот кој ги подготвува резултатите во однос на сметките за овие нови категории / статистика ги зема предвид последните 90 дена од работењето.

Но, како да се искористи оваа вест на Инстаграм? Ајде да дознаеме подолу!

 • Оди до профилна картичка (икона на лице) во долниот десен агол на Инстаграм
 • Допрете „Следено“
 • Seeе видите дека се појавуваат различните артикли Категории: „Корисници со кои најмалку комуницирате“ и „Корисници кои најчесто се прикажани во доводот“.

Нарачка за следење на Инстаграм

Во овој момент, само направете избор за променете го редоследот на продолженијата на Инстаграм по ваша погодност.

Ве потсетувам какви избори ви стојат на располагање:

 • Корисници со кои сте комуницирале најмалку: анализиран е бројот на „допаѓања“ на постовите или реакциите на Приказните и последователно се подготвува генерален ранг;
 • Корисниците се прикажани најчесто во делот Вести: Инстаграм автоматски ги проверува сметките со најмногу објавувања во делот Вести, исто така создавајќи список во овој случај.

Временскиот период земен во однос за обете категории е 90 дена.

Благодарение на оваа новина што неодамна ја претстави Instagram, можете исчистете ја вашата храна за Instagram да ги избришете оние контакти со кои веќе не комуницирате или што сте заборавиле да ги додадете. Значи, веќе нема потреба да се поминува низ списокот со контакти обидувајќи се да запомни кој е кој и зошто го следиш.

Зошто оваа вест пристигна на Инстаграм?

На Инстаграм објасни дека станува збор за мерка која е дел од иницијативата насочена кон направи полесно управување со сметките, за да можат подобро да ги претставуваат „тековните врски и интереси“.

Всушност, компанијата објаснува дека сака да ја задржи вербата со мисијата да ги поврзе најблиските луѓе и теми поблиску, но исто така го признава тоа со текот на времето, интересите и знаењето на една личност можат да се развиваат и да се променат.

Инстаграм ја презема најновата ажурирана верзија

Објавувањето на функциите веќе започна и кај нас: достапноста може да варира од уред до уред и може да бара активирање од страната на серверот.

Во меѓувреме, проверете дали ја ажурирате апликацијата до најновата достапна верзија.

 • Инстаграм | Андроид | Google Play Store, Бесплатно
 • Инстаграм | iOS | Продавница за Апликации, Бесплатно

Заклучоци

Со овој напис по нарачка за следење на Инстаграм ние завршивме Се надевам дека ја разјаснив темата.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

Конечно, ве потсетувам дека овој напис ќе го чуваме секогаш ажуриран, со цел секогаш да ви ги доставувате најновите информации и индикации по нарачка за следење на Инстаграм.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!