Инстаграм: Може да се користат филтри за приказни на фотографии и видеа направени претходно

Инстаграм: Може да се користат филтри за приказни на фотографии и видеа направени претходно

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ново големо ажурирање за Instagram што воведува можност да се применат филтрите на Stories исто така и на фотографии и видеа веќе присутни на нашиот профил. Многу корисна функција и ја бара гласно од сите корисници.

Инстаграм: Може да се користат филтри за приказни на фотографии и видеа направени претходно

Ново ажурирање за Инстаграм која воведува неколку нови карактеристики, од кои најинтересно е да се биде во можност нанесете филтри за приказни на фотографии и видеа земени претходно.

Всушност, ако сакаме додајте фотографија или видео во приказната на Инстаграм на кој, сепак, ние не сме примениле никаков филтер, отсега можеме да го направиме тоа подоцна. Така можеме да ја смениме приказната за Инстаграм и применуваат ефекти и филтри дури и по објавувањето.

Во пракса ќе можеме да ги прилагодиме нашите Инстаграм, со увоз на фотографии или видеа направени претходно и да се примени i филтри, едноставно ќе мораме кликнете на смешкото лице со две мали starsвезди.

Ажурирање на Инстаграм е достапен за Android од денес, каде конечно можеме да примениме a филтер исто така по објавувањето. Функцијата е многу погодна за да додадете уште многу фотографии или видеа и да ги персонализирате со нови филтри ако заборавивме да го направиме тоа порано.

Инстаграм и сите апликации од наградуваната компанија од Фејсбук, во последните месеци тие воведуваат низа нови функции кои се многу корисни и удобни, како и побарано од корисниците, и затоа барем се слушаат барањата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!