Инстаграм станува вистинска е-трговија

Инстаграм станува вистинска е-трговија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Инстаграм лансира пилот проект во Соединетите Држави за продажба и купување производи преку Интернет преку пребарување на фотографии. Еве ја маркетинг идејата за социјалната мрежа на слики што се развива во вистинска онлајн продавница

Инстаграм станува вистинска е-трговија

Функцијата Работа на Инстаграм беше промовирана денес во Соединетите Држави, што ви овозможува да купувате стоки од големи брендови директно од социјалната мрежа на фотографии.

Удобното функција за купување и препродажба во моментов е достапен само во Соединетите држави, и дозволува да Додади го во кошничка производите што ги гледаме за постигнување оптимална интеграција со Instagram, сите без да ја напушти платформата и без да поминувате преку надворешни страници. Всушност Инстаграм станува интернет-продавница.

Функцијата Исходот на Инстаграм сè уште е во верзија кодирана бета, затоа само некои корисници во САД. тие можат да ја искористат оваа функција и тие се уште неколку брендови кои се придржуваат кон проектот, но се меѓу најпознатите што ги наведуваме подолу:

 • Adidas @adidaswomen
 • Анастасија Беверли Хилс @anastasiabeverlyhills
 • Balmain @balmain
 • Burberry @bourberry
 • ColourPop @colourpopcosmetics
 • Диор @dior
 • H&M @hm
 • Huda Beauty @hudabeautyshop
 • KKW @kkwbeauty
 • Кајли Козметика @kyliecosmetics
 • MAC Cosmetics @maccosmetics
 • Мајкл Корс @michaelkors
 • НАРС @narsissist
 • Најк @niketraining & @nikewomen
 • NYX Cosmetics @nyxcosmetics
 • Оскар де ла Рента @oscardelarenta
 • Ouai Hair @theouai
 • Гласови на отворено @outdoorvoices
 • Прада @prada
 • Револвирај @revolve
 • Uniqlo @uniqlo
 • Ворби Паркер @warbyparker
 • Зара @zara

Во основа во секоја слика што ја отвораме, ќе прикажеме и a скокачки линк со врска за директно купување на производот што го гледаме, сите директно од апликацијата Instagram, без излегување или упатување на надворешни веб-страници.

Првиот пат кога ќе направиме нарачка ќе мора внесете лични податоци, адреса за испорака и поставете го начинот на плаќање за да го завршите купувањето.

Оваа промена би можела да биде реална карактеристики на убиец да се убие купувањето преку Интернет, развивајќи го во нешто поладно и непосредно. Јас навистина ми се допаѓа идејата, а ти?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!