Инсталирајте ги апликациите на Google и Play Store на Huawei P40 Pro: КАКО ДА СЕ ДА ГО ПРАВИТЕ?

Инсталирајте WhatsApp на Huawei P40 Pro: КАКО да направите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали е можно да се инсталира Google Play Store на Huawei P40 Pro? Како да се направи? Еве сè што треба да знаете за да инсталирате апликации на Google на вашиот паметен телефон

Google Play Store на Huawei P40 Pro

Го купивте нов паметен телефон Huawei P40 Pro? Честитки, ова е одлична набавка!

Huawei P40 Pro всушност тоа е уред кој нуди одлична вредност за парите, модерен дизајн, врвен хардвер и кој во секој случај го произведува сигурна компанија како Хуавеи

Овој паметен телефон, сепак, има само еден голем проблем: внатре во него нема продавница на Google Play, како што недостасуваат сите Апликации на Google (Gmail, YouTube, Google Maps) и сите други).

Па ако само имаш купивте Huawei P40 Pro и ја барате продавницата на Google Play да преземам апликации, игри и програми, жал ми е што ќе ти кажам, но НЕ ќе го најдете.

Зошто нема Google Play Store на Huawei P40 Pro?

Едноставна: поради спорот меѓу американската влада и Хуавеи, кинеската компанија повеќе не може да користи американски софтвер на нивните паметни телефони (но исто така и на таблетите, компјутерите и слично да ја кажат вистината).

Како резултат на тоа, Хуавеи сепак може инсталирај Андроид сами паметен телефон, бидејќи оперативниот систем е со отворен извор, но не можат да инсталираат услуги на Google, бидејќи тие точно се во сопственост на Google.

Ова објаснува зошто на вашиот Huawei P40 Pro нема Play Store и ги нема сите класични апликации на Google.

Може ли да ги инсталирам апликациите Play Store и Google на Huawei P40 Pro?

Сув одговор: ДА

Нема официјален начин да го инсталирате, но постои алтернативен процес кој ви овозможува да го направите тоа имајте ја Google Play Store (и сите апликации на Google) на вашиот паметен телефон.

Оваа алтернативна постапка може да се заглави преку ноќ, но сè додека работи, јас предлагам да го пробате.

Како да инсталирате Google Play Store и апликации на Google на Huawei P40 Pro?

Едноставно: прочитајте го ова водич што ние напишавме и тестиравме>

Водичот е напишан за P40 Lite, но исто така работи одлично на овој паметен телефон.

За неколку минути ќе можете да го опфатите блокот на Google и ќе го имате Играј продавница на вашиот паметен телефон, со сите поврзани услуги на Google.

Водичот НЕ ја поништува гаранцијата на вашиот паметен телефон и, како што можете да видите, тоа е исто така погоден за неискусни корисници.

Само одвојте 5 минути време, прочитајте го, следете ги едноставните упатства и ќе можете да ја постигнете вашата цел без поголеми проблеми и тешкотии.

Ако упатството престане да работи

Ако поради некоја причина го возите не работи (како што се очекуваше, тие би можеле да ја блокираат преку ноќ), можете да ја испробате оваа алтернатива која е апсолутно безбедна и сигурна> Huawei телефон без Play Store? Обидете се со TrovApp.

Овој алтернативен водич НЕ ви дозволува да инсталирате апликации и услуги на Google на вашиот паметен телефон, но сепак ви дозволува да преземете ги сите апликации брзо и лесно кои обично се присутни на Play Store и кои наместо тоа Тие НЕ се наоѓаат во рамки на Huawei AppG Gallery.

Заклучоци

Со овој водич би рекол дека сме завршиле.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Се надевам дека ви помогнав инсталирајте ја Play Store и сите апликации на Google на вашиот паметен телефон.

Huawei P40 Pro

Пред да го затворите овој напис, два збора на паметниот телефон.

Екранот е панел од 6:58 “ со технологија ОЛЕД и престанок + FHD, го поддржува Технологија HDR10 + и DCI-P3 за совршена репродукција на боја и Стапка на освежување од 90Hz. Во овој модел рабовите на дисплејот се криви, сите четири. Во горниот лев дел се наоѓа дупката во предниот фотографски сензор кој исто така ќе се грижи за отклучување со препознавање на лицето.

Рабовите околу дисплејот, на врвот е само 2,6 мм.

Да се ​​потенцира уникатната капсула за уво благодарение на употребата на HUAWEI технологијата на акустичен дисплеј што овозможува звукот на повиците да се емитуваат директно од екранот, проширувајќи ја површината на слухот и да се обезбеди максимална приватност за повици.

За разлика од Mate 30 Pro овде, ги имаме сите физички копчиња на нивно место од десната страна на паметниот телефон со рокер со еден волумен и класичен вклучен / исклучен.

Процесорот на одборот е Кирин 990 со поддршка од 8 GB LPDDR5 RAM меморија и 256 GB внатрешна меморија UFS 3.1, може да се прошири преку Нано СД.

Осврнувајќи се на камерата, во споредба со Huawei P30 Pro овде, компанијата се обиде да ја оптимизира и подобри работата веќе направена во минатото. На HUAWEI P40 Pro има 4 различни камери:

 • а главна 50MPx со широкоаголни леќи Ултравизија, фокусно од f / 1.9 и оптички стабилизирано
 • а втора кинеска камера ултра широк агол од 40MPx со отвор f / 1.8
 • Сензор за перископ 12MPx стабилизиран и со отвор f / 3.4 способен да достигне 5х оптички и 50X дигитален зум благодарение на SuperSensing
 • четврта камера со технологија 3DF тоа е, Време на лет способен за правење на портрет снимки со заматен ефект прецизно со додавање на технологија Huawei XD топење мотор за подобри резултати

Поточно имаме:

 • Стандард
  • 50 MP MP ULTRAVISION сензор
  • Леќи со широк агол со отвор f / 1,9 – 23 mm
  • ОИС
 • Ултра-широк
  • 40 MP MP сензор CAMERA
  • 0,5x цел со отвор f / 1,8 – 18 mm
  • 4K временски период и бавно движење до 7680 fps
 • Зум Перископ
  • Сензор за 12 MP
  • Леќи 5x оптички перископ со зумирање со отвор f / 3,4 – 125мм
  • ОИС
  • 50x дигитален зум
 • Длабочина
 • Видео 4K Ultra HD @ 60 fps
 • Забавено движење HD @ 7680 fps

Благодарение на функцијата AI Golden Snap тие ги подобруваат фотографиите: доволно е само еден допир да се замоли АИ да ги отстрани минувачите од фотографиите, да ги отстрани рефлексиите од површините или да ги фати најдобрите најдобри моменти на спортска акција или израз на лицето. Благодарение на сензорот TOF можете да скенирате вистински предмет и да создадете 3Д модел што ќе можете да го додадете на вашите фотографии или видеа.

Секторот поврзаност сега, исто така, смета на: поддршка за 5G SA / NSA мрежи, BT 5.0 aptXtm, WiFi 6, GPS со двојна фреквенција, GLONASS, GALILEO, NFC чип и USB C 3.1 порта за полнење и видео излез.

Што се однесува до автономијата, батеријата е од 4200 mAh и поддржува полнење за SuperCharge до 40W Поддршка има за Безжично полнење од 27W и обратно полнење безжично.

Willе пристигне со EMUI 10.1 на бродот, базиран на Android 10, што го интегрира она што се гледаше во претходните модели – вклучително и мобилните услуги на Huawei, апликацијата галерија и споделувањето Huawei – и се подобрува во поедноставеното искуство со корисниците. Исто така доаѓа и нов гласовен асистент Еј Целија.

Телото е конечно заштитено од IP68 сертификација да се спротивстави на прашина, прскања и нуркања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!