Инсталирајте ги апликациите на Google на Huawei и Honor – ЛЕСНО Упатство

Play Store на Huawei Mate 30 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да инсталирате GApps и Play Store на Huawei и Honor без услуги на Google. Упатство за преземање и инсталирање GApps и услуги на Google на Honor и Huawei

Играјте продавница на Huawei и Honor

Нов ден, нов водич посветен на сопствениците на паметен телефон Хуавеи е Чест.

Во денешниот водич особено ќе одиме да видиме како да преземате и инсталирате сите апликации на Google (вклучително и Play Store) на паметните телефони на овие две компании што ги нема.

Како што добро знаете, всушност, почнувајќи од крајот на 2019 година сите Смартфони Huawei и Honor, поради блокада наметната од САД, веќе не можат официјално да ги инсталираат апликациите Play Store и Google.

Ова е голема работа за секој што ги купува овие паметни телефони, како купувачи на уреди Хуавеи е Честа нема да ја има достапната продавница Play за да преземете апликации, игри и програми, бидејќи тие нема да најдат програми како што се YouTube, Facebook, Instagram, GMail, Google Maps и многу други.

Се разбира, секогаш постои алтернатива Продавница за апликации на Huawei, но внатре има уште некои апликации кои се присутни само на Google Play Store.

За среќа, сепак, и покрај заложбата на Гугл да се оддалечи од Хуавеи и Хонор, а веќе се најде за многу кратко време брз и лесен начин да се добие околу блокадата на САД (и Google) и до сепак, инсталирајте ги апликациите и услугите на Google на Huawei и Honor.

Ако и твоето Смартфони Huawei и Honor не е опремено со Апликации и услуги на Google и барате начин да стигнете до тоа преземете е инсталирај брзо, вие сте на вистинското место! Подолу ќе објаснам како да го направам тоа најмногу едноставен, брз и удобен.

Да го кажам тоа, јас би рекол да не се изгубиме во џагор и да одам директно до точка!

Инсталирајте Play Store и GApps на Huawei и Honor

За да ја постигнете вашата цел, едноставно следете ги овие упатства:

  • Преземете ја датотеката АПК од Партнер за разговор директно од вашиот паметен телефон. Тоа е апликација која ви овозможува лесно да инсталирате i Услуги на Google на вашиот паметен телефон
  • Преземањето е завршено, кликнете на датотеката директно од паѓачкото известување и продолжете со инсталацијата следејќи ги упатствата на екранот (или користете обичен Управувач со датотеки за да продолжите)
  • Кога инсталацијата е завршена, започнете ја ново инсталираната програма. НЕ најавувајте кога ќе бидете прашани, но кликнете на ставката Откријте уред
  • Во овој момент, кликнете на Поправете сега и автоматски ќе ви бидат испратени назад Страница на Google каде што ќе треба да ги внесете акредитивите со е-пошта и лозинка
  • Следејќи ги овие чекори, ќе треба да го рестартирате паметниот телефон
  • На рестартирање, можете да го отворите Играј продавница и пристап до твоето Сметка на Google: отсега можете да ги преземете сите апликации на Google директно од Play Store.

И еве како по магија Huawei и Honor ја заобиколија забраната на Google и дозволете им на корисниците да инсталирајте ја Услугата за Play и од Play Store на сите паметни телефони кои немаат услуги на Google.

Во моментот не се појавија оперативни проблеми, сите апликации работат најдобро, освен Google Pay или различните услуги за стриминг (како на пр Нетфликс) затоа што во инсталацијата нема ДРМ.

Од овој момент може да имате GMail, Google Maps, Документи, Drive, Услуги на Google Play и Play Store на вашиот паметен телефон. Не беше тешко, зарем не?

ЗАБЕЛЕШКА: ако поради некоја причина го возите не работи или не верувате, можете да ја испробате оваа алтернатива која е апсолутно безбедна и сигурна> телефон Huawei без Play Store? Обидете се со TrovApp. Овој алтернативен водич НЕ ви дозволува да инсталирате апликации и услуги на Google на вашиот паметен телефон, но сепак ви дозволува да преземете ги сите апликации брзо и лесно кои обично се присутни на Play Store и кои наместо тоа Тие НЕ се наоѓаат во рамки на Huawei AppG Gallery.

Видео

Да се ​​заклучи, еве видео кое објаснува како да се спроведе постапката на уште појасен и поедноставен начин:

Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!