Инсталирајте ги апликациите на Google на Huawei Mate 30 Pro | ВИДЕО

Play Store на Huawei Mate 30 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да инсталирате GApps на Huawei Mate 30 Pro Упатство за преземање и инсталирање GApps на Huawei Mate 30 Pro. Инсталирајте Google Play Store на Huawei Mate 30 Pro

Play Store на Huawei Mate 30 Pro

————

ФЕВРУАРИ 2020 ажурирање

Водичот се врати на работа и се ажурираше

————

Пред неколку дена официјално беше претставен новиот Смартфон Huawei Mate 30 Pro. Како што видовме во нашиот лист со податоци, сепак, на Google Mate 30 Pro нема да има апликации на Google: ништо Play Store, без GMail, без YouTube и сите останати. Убав лимит, што сигурно ќе има негативно влијание врз продажбата на паметни телефони. Или така се чинеше.

Прво ова се сметаше за голема работа за корисници, кои не би можеле да ги инсталираат сите апликации и игри пронајдени на Google Play Store, но, како што замислувавме, оваа граница може да се добие околу исклучително брзо и лесно.

Сепак пред доаѓањето на Huawei Mate 30 Pro на пазарот, всушност, откриен е многу брз и едноставен начин за откривање инсталирајте ја Play Store и сите апликации на Google на вашиот паметен телефон.

За неколку минути дури и почетници корисници ќе можат да ги инсталираат познатите GApps на Huawei Mate 30 Pro заобиколувајќи ја забраната на САД и тие ќе можат преземете ги сите апликации од Play Store како ништо да не се случило. И тука, во еден момент Huawei Mate 30 Pro се враќа да биде еден од најинтересните паметни телефони од 2019 година.

Ако имате намера да купите Huawei Mate 30 Pro или веќе сте го зеле, ајде да не губиме повеќе време и да одиме директно до точка: да видиме како да инсталирате Play Store и GApps на вашиот паметен телефон.

Инсталирајте Play Store и GApps на Huawei Mate 30 Pro

За да ја постигнете вашата цел, едноставно следете ги овие упатства:

  • Преземете ја датотеката АПК од Партнер за разговор директно од вашиот паметен телефон. Тоа е апликација која ви овозможува лесно да инсталирате i Услуги на Google на вашиот паметен телефон
  • Преземањето е завршено, кликнете на датотеката директно од паѓачкото известување и продолжете со инсталацијата следејќи ги упатствата на екранот (или користете обичен Управувач со датотеки за да продолжите)
  • Кога инсталацијата е завршена, започнете ја ново инсталираната програма. НЕ најавувајте кога ќе бидете прашани, но кликнете на ставката Откријте уред
  • Во овој момент, кликнете на Поправете сега и автоматски ќе ви бидат испратени назад Страница на Google каде што ќе треба да ги внесете акредитивите со е-пошта и лозинка
  • Следејќи ги овие чекори, ќе треба да го рестартирате паметниот телефон
  • На рестартирање, можете да го отворите Играј продавница и пристап до твоето Сметка на Google: отсега можете да ги преземете сите апликации на Google директно од Play Store.

И еве како по магија Huawei ја заобиколи забраната на Google и им овозможи на корисниците да инсталирајте ја Услугата за Play и од Play Store на Huawei Mate 30 Pro.

Во моментот не се појавија оперативни проблеми, сите апликации работат најдобро, освен Google Pay или различните услуги за стриминг (како на пр Нетфликс) затоа што во инсталацијата нема ДРМ.

Од овој момент, сепак, можете да имате GMail, Google Maps, Документи, Drive, Услуги на Google Play и Play Store на вашиот паметен телефон. Не беше тешко, зарем не?

ЗАБЕЛЕШКА: ако поради некоја причина го возите не работи или не верувате, можете да ја испробате оваа алтернатива која е апсолутно безбедна и сигурна> телефон Huawei без Play Store? Обидете се со TrovApp. Овој алтернативен водич НЕ ви дозволува да инсталирате апликации и услуги на Google на вашиот паметен телефон, но сепак ви дозволува да преземете ги сите апликации брзо и лесно кои обично се присутни на Play Store и кои наместо тоа Тие НЕ се наоѓаат во рамки на Huawei AppG Gallery.

Видео

Да се ​​заклучи, еве видео кое објаснува како да се спроведе постапката на уште појасен и поедноставен начин:

Сега Huawei Mate 30 Pro станува многу поинтересен. Останува само да разбереме кога ќе пристигне во Италија и по која цена.

Дали ќе го купите? Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!