Инсталирајте го Android 11 Beta на Oppo Find X2 и X2 Pro [Guida]

Android 11 Beta Oppo Најдете X2 и X2 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го брз и лесен водич за преземање, инсталирање и веднаш пробајте Android 11 Beta 1 (со ColorOS 7.2) на Oppo Find X2 и Find X2 Pro

Android 11 Beta Oppo Најдете X2 и X2 Pro

Дали имате паметен телефон Oppo Find X2 и X2 Pro? Дали размислувате да купите еден од овие два уреди?

Имам одлична вест за вас: за неколку дена сега можете да ја преземете, инсталирате и пробате Android 11 бета верзија на овие два паметни телефони!

Звучи неверојатно, но во рекордно време Oppo го објави Android 11 бета верзија со кориснички интерфејс ColorOS 7.2 за паметни телефони. И најхрабрите корисници веќе можат да го преземат и инсталираат.

Ако и вие не можете да чекате да ги испробате сите новости на Android 11 на вашиот Oppo телефон, би рекол да не се изгубите во разговорот и веднаш да започнете со упатството за инсталација.

Работи што треба да ги знаете ПРЕД продолжение

 • Ова ажурирање не е наменето за обични корисници, но сепак е нестабилен преглед и тоа може да содржи грешки и други аномалии
 • Инсталацијата вклучува вкупно ресетирање на меморијата на телефонот затоа ве советувам да направите целосна копија пред да продолжите
 • Можно е лесно и брзо да се вратите на старата верзија на Android

Тоа, рече, ајде да започнеме со вистинскиот водич.

Водичот

На кратко, тоа е едноставно прашање на преземање на фирмверот и инсталирање на него од закрепнување. Ништо премногу сложено дури и за почетниците корисници.

Преземете го фирмверот Android 11 Beta за Oppo Find X2 и X2 Pro

Ова се врските од кои можете да го преземете фирмверот со која било датотека за обновување (враќање):

Чекорите што треба да се следат

По преземањето на соодветната датотека за вашиот модел, за да инсталирате Android 11 Beta 1 мора да:

 • копирајте го во папката со root телефон
 • исклучете го уредот
 • стартувајте го во режим за обновување (држете го копчето за напојување заедно со оној за да ја исклучите јачината на звукот)
 • изберете “Инсталирај од складирање”
 • изберете ја преземената датотека
 • кликнете на „Инсталирај“ и оставете го да се заврши без да го прекинувате или исклучувате паметниот телефон
 • на крајот на инсталацијата, ќе се појави порака за потврда и телефонот ќе се рестартира

Направено. Не беше тешко, зарем не?

Како да се вратите на Android 10

Како што се очекуваше, ако откако ќе пробате Android 11 на Oppo Find X2 и X2 Pro, не се најдете добро, можете лесно и брзо да се вратите на Android 10.

Да се ​​врати Android 10 со ColorOS 7 мора да:

 • преземете соодветна датотека
 • копирајте го во папката со root
 • отворете го со апликацијата Управувач со датотеки
 • следете ги упатствата на екранот

Повторно, ништо тешко или комплицирано.

Заклучоци

Дали сте пробале Android 11 на вашиот Oppo Find X2 и X2 Pro? Што мислите за ова ажурирање? Задоволни сте или не?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Извор: XDA Developers

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!