Инсталирајте официјални ViPER4Android аудио ефекти на Android 8.1 Oreo

ViPER4Android Oreo

Дали сте lубител на музика? Подобрете го вашиот систем за звук со Android со изменување со ViPER4Android Oreo, најпознатиот режим на звук за уреди со Android. Овој водич ќе ви помогне да инсталирате ViPER4Android на паметни телефони што работат Android 8.0 / / 8.1 Oreo

 ViPER4Android Oreo

ViPER4Android е еден од најстарите режими и веќе подолго време е во заедницата за прилагодување на Android, благодарение на uhуханг, познат развивач на XDA за развој на овој режим на звук. Со овој прилагодени мод, корисникот може да ја искористи целата предност на вградената предност на аудио системот на телефоните со Android. Зголемете го внатрешниот потенцијал на системот за звук на највисоко ниво со нудење на интересни опции за еквилајзер.

Исто така види: Како да инсталирате Systemless Xposed (Framework) на Android 8.0 / /8.1 Oreo

ViPER4Андроидните аудио ефекти се aвер, а заедницата поддржува од ѓумбир до Орео и ќе добие континуирана поддршка за развивачи за идната верзија на оперативниот систем Андроид. Со овој водич, ќе можете да инсталирате Службен ViPER4Android на Android Oreo.

Погледнете колекција позадини:

 • Преземете ги позадините на HTC U11 Plus (28802880 пиксели)
 • Huawei P20 (целосна резолуција) Позадини преземете овде!
 • Преземете ги официјалните позадини на Google Pixel 2 (целосна резолуција)
 • Официјални позадини на OnePlus 5T, Песочник Бело, издание на Лава Црвена
 • Преземете позадини за Redmi Note 5 (Pro) (целосна резолуција)

ViPER4 Андроид карактеристики

Корисничкиот интерфејс на апликацијата V4A имаше многу промени по лансирањето на Nougat, а менито сега е редефинирано за нови корисници. Ако сте нови за ViPER4Android Audio Effect Mod и сакате да знаете што нуди аудио мод ViPER4Android, проверете го брз список подолу:

 1. Контрола на репродукција Засилете го обемот на излез на уредите со Android.
 2. FET компресор: Ограничете ги FET кола за да го одржите вашиот уред безбеден од какво било оштетување на кој било звучен хардверски систем.
 3. Viper-DDC: Уживајте во близина на звукот HIFI во слушалките.
 4. Се шири спектар: Направете ја вашата музика звук без загуба со зголемени високи фреквенции.
 5. Поддршка на USB / Док ефект: ViPER4Android поддржува аудио излез за USB / Dock.
 6. Оптимизација на звучникот: Високо оптимизиран звучник за импресивен квалитет на аудио излез.
 7. Под ViPER: Со различни режими на бас, можете да имате поубаво искуство во бас отколку порано!
 8. Јасен видливост: Со најновиот избор во режимот „Јасност“, можете да балансирате тежок бас со аудио со висока јасност што никогаш не би можеле да го замислите!
 9. Опкружувачки + (VHS +) слушалки: Со овој VHS +, V4A го направи својот начин да постигне одлични опкружувачки технологии за Android.
 10. ПРИРАЧНИК: Конечен одговор на засилување од 10 опсези (еквилајзер на филтерот) за редефинирање на врвот на секој аудио излез.

Дали ви се допаѓаат овие карактеристики? Ние исто така го сакаме тоа, и знаеме дека едвај чекате да го користите на вашиот Android телефон. Прочитајте го упатството подолу за да инсталирате ViPER4Android на Oreo. Но, проверете дали немате прилагодени модели за звук од порано. Ако е така, деинсталирајте го или отстранете го пред да продолжите со упатството подолу.

ПРЕДУПРЕДУВАЕ: Сите сопствени ROM-ови, службениот фирмвер, упатства за упатства, упатства, корени, хакери и измами што се наведени на нашата страница им припаѓаат на соодветните развивачи. Ние не сме одговорни ако нешто тргне наопаку со вашиот уред. Направете го тоа на ваш сопствен ризик.

Популарни во апликациите:

 • Преземете ја ViPER4Android FX APK (вклучен Водич) за да го подобрите звукот на вашиот Android
 • Официјални позадини, теми, звуци и апликации на Galaxy S9 (пристаниште) ги преземаат овде
 • 15-те најдобри внимателно избрани апликации за лансирање Android за 2018 година!
 • 7 најдобри фонтови за Android Quad HD Wallpapers (25601440 пиксели)
 • Преземете Magisk 16.4: root без систем со менаџер Magisk 5.7.0
 • 40-те најдобри Android апликации за вкоренети уреди во 2018 година
 • Топ 10 апликации за резервна копија на Android ги обезбедуваат вашите податоци

Описи на софтвер

 • Верзија: FX верзија 2.5.0.5 (активна) / XHiFi верзија 2.1.0.2-1 (прекинато)
 • Име на клуч: (FX верзија) Прекрасна / (XHiFi верзија) X фактор
 • Датум на составување: 1 септември 2016 година / 4 септември 2013 година – Официјално започнување
 • Работна околина: Android 2.3 / / 4.0 / / 4.1 / / 4.2 / / 4.3 / / 4.4 / / 5.0 / / 6.0 / / 7.0 / / 8.0
 • Платформата на процесорот: АРМ (АРМ кортексА8 или повисока), x86 (Атом / i3 / i5 / i7)
 • Јазик: Англиски (САД) / Поедноставен кинески / традиционален кинески / повеќе

Работи што треба да се запомнат

 1. Осигурете се дека вашиот телефон има барем 80 85% оптоварување. Инаку, ставете го пред да започнете со експериментот.
 2. Вашиот уред мора да биде вкоренет! Ако не, пронајдете го вашиот водич за искоренување овде!

Резервирајте го вашиот уред со Android

Не сакаме да изгубите какви било податоци или што било може да тргне наопаку неочекувано. Пред да започнете со упатството, препорачуваме да направите целосна копија на вашиот телефон. Ако е можно, земете а Резервна копија на нендроид преку TWRP, или можете да пробате некои од рачно избраните апликации за резервна копија на Android за да ги заштитите вашите податоци брзо.

Корисниците на Samsung можат да го користат Samsung Smart Switch за да направат резервна копија на податоците на компјутер. Smart Switch дури им дозволува на корисниците да префрлаат податоци од еден уред на друг со различна варијанта (како да се преместат податоците од Galaxy S7 во Galaxy S9).

Како да инсталирате ViPER4Android на Android 8.1 Oreo

Споменавме целосни чекор-по-упатства за тоа како да го инсталирате ViPER4Android на Android 8.0 / /8.1 Oreo.Ако сте сосема нови во Custom Mod, ве молиме прочитајте го целиот туторијал еднаш пред да го направите на вашиот уред.

Туторијалот е поделен на 2 дела:

 1. Пред-конфигурација: конфигурирајте го уредот со BusyBox.
 2. Конфигурација на МО: ViPER4 Андроид инсталација

Претходна конфигурација: Упатство (чекор по чекор)

Чекор 1: Преземете и инсталирајте BusyBox и инсталирајте го на вашиот вкоренет уред со Android:

Busybox Busybox за да ја преземете QR код Busybox Развивач: Стефан (Стериксон) Цена: бесплатно

Отворете ја апликацијата и дајте дозвола за root.

 BusyBox

Инсталирајте го BusyBox

Бидете сигурни дека правилно да го инсталирате BusyBox. Не менувајте никаква опција. Остави ги како што се!

Seeе видите порака за успех кога инсталацијата е завршена (Видете слики од екранот погоре).

Чекор 2: Преземете и инсталирајте го управувачот со датотеки Solid Explorer на вашиот уред:

Управувач со датотеки со цврст истражувач Управувач со датотеки со цврст истражувач за да ја преземете QR код Управувач со датотеки со цврст истражувач Развивач: NeatBytes Цена: Бесплатно +

Чекор 3: Повлечете надвор од левиот агол на екранот со апликации и “допрете” на опцијата Root во делот за складирање.

Апликацијата ќе побара дозвола да се вкорени. Само дајте им!

Чекор 4: Сега навигирајте во / Добавувач / итн. и пронајдете ја датотеката audio_effects.conf во неа.

 Solid Explorer

Чекор 5: Преименувајте ја датотеката на audio_effects.conf.bak.

Како?

Држете ја датотеката и „допрете“ на преливот од 3 точки на горниот дел од десната страна и изберете Преименување.

Допрете “OK” и излезете од апликацијата Solid Explorer.

Чекор 6: Поставете го статусот SELinux на Permissive. За да го направите тоа, преземете ја апликацијата SELinux Switch одоздола и инсталирајте ја на вашиот уред.

Преземете ја апликацијата SELinux Switch

Сега отворете ја апликацијата и дајте дозвола за root. Потоа, притиснете го копчето “Дозвола” за да го поставите статусот SELinux колку што е потребно.

 Апликацијата за префрлување на SELinux

Чекор 7: Повторно вклучете го уредот по извршувањето на чекор 6.

Тоа е! Вашиот уред сега е конфигуриран да инсталира ViPER4Android Oreo. Продолжете со читање подолу за да го завршите МО.

Конфигурација на мод: Инсталирајте ViPER4Android Oreo

Чекор 1: Преземете го пакетот ViPER4Android Oreo Zip од следниот линк и извлечете го на вашиот компјутер:

Преземете го ViPER4Android FX 2.5.0.5

Getе ги добиете следниве 2 датотеки:

 • ViPER4Android_FX_v2505_A4.x-A7.x.apk
 • ViPER4Android_FX_v2505_A7.x_Nougat_IO_test_fix.apk

Потребна ни е само втората (ViPER4Android_FX_v2505_A7.x_Nougat_IO_test_fix.apk)

Чекор 2: Поврзете го вашиот уред со вашиот компјутер со USB кабел и пренесете ја втората датотека во внатрешната меморија на телефонот. Осигурете се дека вашиот компјутер има инсталирано двигател за Android Android. Во спротивно, вашиот уред нема да биде препознаен од системот.

Чекор 3: Сега, инсталирајте ја датотеката АПК од внатрешното складирање на вашиот телефон и отворете ја.

Чекор 4: Откако ќе ја отворите апликацијата (ViPER4Android), ќе ве замоли да го ажурирате двигателот V4A. Потврдете со допирање на “Да” и дајте му дозвола за root.

Инсталацијата на возачот треба да започне и ќе трае 30-60 секунди за да се заврши. Екранот на вашиот телефон може да замрзне. Не се грижи за тоа.

Откако ќе заврши инсталацијата на возачот, потчукнете на „OK“ и рестартирајте го уредот.

Чекор 5: Штом уредот е вклучен, отворете го ViPER4Android повторно и извлечете одлево за да го отворите менито.

Чекор 6: Потврдете го статусот на контролорот Допрете на “Статус на контролорот” и треба да ја прикаже вредноста на статусот како нормална.

ViPER4Android

Ура! Сега завршивте да поставите ViPER4Android Oreo на вашиот уред.

Сега можете да уживате во релаксирачкото и подобрено аудио доживување на вашиот уред со Android 8.0 / /8.1 Oreo. Сега можете да ги менувате поставките за звук на вашиот телефон како што сакате.

Спонзорирани: Ако сакате да ја пробате Viper4Android алтернатива, можете да ја користите АПК на Долби Атмос за да го зголемите аудио на вашиот телефон.

Ако ти најдете некој проблемВе молиме, коментирајте подолу и ќе ви се вратиме што е можно поскоро.

Те молам не заборавајте да споделите Ако сметавте дека оваа публикација е корисна