Инсталирајте ја камерата на Google на Redmi Note 7

 Хо Мобиле не работи со Redmi Note 7?  Како да се реши

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го упатството за инсталирање на Камерата Google на Redmi Note 7. Преземете и веднаш инсталирајте ја Google камерата на Redmi Note 7 за подобрување на фотографиите

Преземете ја камерата на Google за Redmi Note 7

Како да инсталирате Google камера на Redmi Note 7? Еве го целосниот водич.

Непотребно е да се одрече од тоа: една од главните јаки на Redmi Note 7 дефинитивно е таму камера, тоа монтира фантастично Сензор Samsung ISOCELL 48 MP кој успева да даде снимки со одличен квалитет во секоја ситуација.

Иако Redmi Note 7 сè уште не е официјално пристигнато во Италија, сите прегледи од Кина и светот го потврдуваат тоа нејзината камера е навистина неверојатна и одлична, особено ако се земе предвид дека паметниот телефон чини околу 200 евра.

Камерата Google работи чуда

Како што добро знаеме, сепак, доволно е дури и на паметните телефони кои веќе прават одлични фотографии преземете ја и инсталирајте ја камерата Google за да добиете уште поубави, реални и полни со детали слики.

И сето ова важи и за Redmi Note 7, каде што покрај другото, користењето на Камерата Google едноставно преземете и инсталирајте многу едноставна датотека АПК. Без корен, без TWRP, без комплексни промени: само едноставна датотека за инсталирање на вашиот паметен телефон за користење на Камерата Google.

На крајот на постапката, ќе можете да ги искористите сите напредни карактеристики и интелигентна технологија на камера на Google за да добиете спектакуларни фотографии на вашата Redmi Note 7.

Но, да не губиме време во разговор, да одиме директно на акцијата и да одиме инсталирајте ја камерата на Google на Redmi Note 7, каде меѓу другото тие се овозможени Стандардно, API за Camera2 директно од компанијата, која ја олеснува инсталацијата на Камерата Google на неверојатен начин.

Водич за инсталирање на Google камера на Redmi Note 7

Како што се очекуваше, возењето се сведува на преземете на а едноставна датотека АПК и нејзина инсталација, навистина едноставна постапка и на дофат на секого.

За да ја инсталирате камерата на Google ти треба само:

  • преземете APK-датотеки од оваа врска (можете да го направите директно од паметен телефон за да поедноставите сè)
  • почекајте да заврши преземањето
  • влечете надолу завесата за известување на паметниот телефон и кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале
  • кога ќе бидете прашани, ќе мора да му дозволите на прелистувачот да инсталира апликации од трети страни (со поместување на селекторот надесно)
  • продолжи со инсталацијата со кликнување на “Инсталирај”

Откако ќе се инсталира камерата на Google, тоа ќе ви биде доволно отворете ја апликацијата и дозволете разни дозволи ќе се бара веднаш да се подготви за употреба.

Нема потреба да менувате какви било поставки во поставките, бидејќи софтверот се чини дека е совршено компатибилен без да се бара никаква интервенција.

ЗАВРШНИ Белешки:

  • оригиналната апликација за камера и камерата на Google ќе можат да живеат заедно без проблеми
  • можете да ја деинсталирате камерата на Google секогаш кога сакате, како да е друга апликација инсталирана рачно на вашиот паметен телефон

Заклучоци

Со овој нов водич заклучивме.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!