Инсталирајте ја најновата верзија на F4mProxy и F4mTester на Kodi

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Инсталирајте-ја-најновата-верзија-на-F4mProxy-и-F4mTester-на-Kodi.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Упатство и преземање за тоа како да ја инсталирате најновата верзија на F4mProxy и F4mTester на Kodi

f4mtester е f4mproxy се две спектакуларни додатоци за Kodi кои ги користат многу други додатоци како што се ТВ Земи што ви овозможува да отворите врски многу побрзо. Додатоците се достапни и како едноставен ZIP ред за инсталирање на Kodi, но од она што го читаме на мрежата, многу корисници известуваат дека имаат проблеми и затоа решивме да напишеме посветен напис на како да инсталирате f4mtester и f4mproxy на Kodi.

Денес ние ќе видиме како секогаш да го добиеменајновата верзија на f4mtester и f4mproxy така што секогаш ги имате најновите работни додатоци д гледајте ги сите фудбали, филмови и ТВ серии бесплатно.

Автоматска инсталација и ажурирање на f4mtester до најновата верзија

 • Отвораме Коди
 • Оди до СИСТЕМ> Управувач со датотеки> Додај извор> Ништо
 • Да додадеме репо http://fusion.tvaddons.ag и потврди
 • Избираме како име Фузија
 • Ајде да одиме во Домот и потоа СИСТЕМ> Поставки> Додатоци> Инсталирајте од поштенска датотека> Фузија
 • Ние ја избираме датотеката од kodi-repos> меѓународно> пакистанско-складиште.shani-xxzip
 • Да се ​​вратиме и отвориме Инсталирајте од складиштето
 • Отвораме Складиште за Шанис Адон> Додатоци на видео> F4mTester
 • Кликнете на Инсталирај

Отсега, секогаш кога е достапна нова верзија на F4mTester, таа автоматски ќе се ажурира на Kodi.

Инсталација на f4mproxy до најновата верзија

Најновата верзија на F4mProxy е 2.8.0 и можете да ја преземете и инсталирате следејќи ги следниве чекори:

 • Ја преземаме датотеката ZIP КЛИКИРА HERЕ ОВДЕ
 • Ајде да го отвориме Коди и да одиме СИСТЕМ> Поставки> Додатоци> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Ајде да одиме изберете ја датотеката ZIP претходно преземени
 • Ја чекаме инсталацијата и го рестартираме Kodi

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!