Инсталирајте Android Wear на кинески смарт часовници: како да го направите тоа?

Носат Android на кинески смарт часовници

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Може ли да инсталирам Android Wear на кинески смарт часовници? Како може да се стори? Еве сè што треба да знаете за кинеските смарт часовници

Носат Android на кинески смарт часовници

Само што купивте Кинески смарт часовник на Amazon, Gearbest, Banggood или слично? И можеби сега би сакале да го промените вашиот уред со инсталирање на оперативниот систем Android Wear?

Дозволете ми да претпоставам: изгубивте многу време на Google, блогови и разни форуми за да се обидете да разберете ако можете да инсталирате Android Wear на кинескиот часовник за часовници но, во моментот кога не пронајдовте одговор на вашите прашања, дали сте?

Па, конечно, пристигнавте на статијата што е соодветна за вас, каде што ќе ги најдете одговорите на сите ваши прашања и особено конечно ќе разберете ако и како можете да го ажурирате вашиот кинески smartwatch на Android Wear, Оперативниот систем на Google е дизајниран специјално за паметни часовници.

Бидејќи не сакам да губам време и дури и не те претпоставувам, ајде да одиме директно на поентата.

Може ли да инсталирам Android Wear на кинески смарт часовник?

Одговорот, без премногу зборови, е НЕ.

Непотребно е да се прошетате и да ве натера да трошите време непотребно: инсталацијата на Android Wear мора да биде овластена од Google, како резултат, само лиценцираните производители можат да го инсталираат оперативниот систем на нивните уреди.

Кинески смарт часовници, за жал, тие немаат лиценци на Google, затоа не постои начин да се инсталира овој оперативен систем.

Не трошете време во потрага по алтернативни решенија и начини, нема да ги пронајдете: не можете да го смените оперативниот систем на кинеската смарт часовник, мора да го одржите тоа.

Ако сакате смарт часовник со Android Wear, мора да купите оној што го монтира овој фабрички оперативен систем, не можете да купите кинески смарт часовник и потоа рачно да го инсталирате оперативниот систем Google.

I’mал ми е, но така е, како во моментот така и во иднина.

Во случај на новости или промени, ќе ја ажурирам статијата, но за жал немам што друго да додадам.

Најдобрите смарт часовници со Android Wear

Ако сакате смарт часовник со Android Wear, можете да го купите натаму Амазон избор меѓу овие:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!