Инсталирајте WhatsApp на Huawei P40: КАКО ДА СЕ ДРАВАТЕ?

huawei-p40

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали го купивте Huawei P40, но не можете да го пронајдете WhatsApp? Не сте сигурни како да инсталирате WhatsApp на Huawei P40? Нема проблем, еве го упатството Лесен

Преземете WhatsApp Huawei P40

Го купивте нов паметен телефон Huawei P40? Честитки, ова е одлична набавка!

Huawei P40 всушност тоа е уред кој нуди одлична вредност за парите, модерен дизајн, врвен хардвер и кој во секој случај го произведува сигурна компанија како Хуавеи

Овој паметен телефон, сепак, има само еден голем проблем: внатре во него нема продавница на Google Play, како што недостасуваат сите Апликации на Google (Gmail, YouTube, Google Maps) и сите други).

Каде е WhatsApp на Huawei P40?

И, заедно со Играј продавница, меѓу многумина испуштени програми на Huawei P40 мора да наведеме уште една многу важна, имено Whatsapp, познатата апликација за размена на пораки што ја користи целиот свет од милиони корисници.

Додека за многу програми постои можност да се направи тоа преземете од апликацијата Huawei Галерија (алтернатива на Play Store понудени од компанијата на своите клиенти), за WhatsApp работите се малку посложени.

Како што можеби сте забележале, всушност, WhatsApp не е достапен во рамките на AppG Gallery на Huawei.

Убав проблем, барем на прв поглед.

Како да преземете и инсталирате WhatsApp на Huawei P40?

Не грижи се, не очајувај.

Постојат различни методи за како и да е, користете WhatsApp на вашиот паметен телефон а подолу им ги покажувам сите.

Одвојте неколку минути и ќе видите дека ќе успеете лесно достигнете ја вашата цел, дури и ако не сте експертски корисник.

Запомнете само една многу важна работа: на решенијата 1 и 2 работат и лесно се следат, но тие НЕ ви дозволуваат да увезувате стара сметка на WhatsApp, тогаш Тие НЕ ќе ви дозволат да ги обновувате разговорите и старите разговори, тоа ќе се изгуби засекогаш. Никогаш нема да ви дозволат да направите резервни разговори на услугата за чување на облак на Google (услугите на Google недостасуваат, па затоа е невозможно да се користат оваа одлика).

Го рече тоа, ајде да продолжиме.

РЕШЕНИЕ 1 – Преземи АПК WhatsApp

Наједноставно и најдиректно решение е да ја преземете датотеката АПК на WhatsApp директно од официјалната веб-страница, од ОВДЕ.

Откако на страницата од вашиот паметен телефон, кликнете на копчето БЕСПЛАТНО во зелена боја.

Во тој момент почекајте да заврши преземањето.

Кога ќе заврши преземањето, повлечете го известувањето надолу паметен телефон и кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале.

Постапката за инсталирање ќе започне автоматско: следете го и продолжете.

Откако ќе заврши инсталацијата, ќе бидете подготвени за користете WhatsApp на вашиот паметен телефон Huawei.

Дали сте виделе колку било лесно да ја инсталирате оваа апликација на вашиот паметен телефон без да поминувате низ Play Store?

РЕШЕНИЕ 2 – Преземи WhatsApp преку TrovApp

TrovApp, за неупатените, е многу удобна програма создадени специјално за сите сопственици на паметни телефони Huawei без Play Store, вклучително и се разбира Huawei P40.

Оваа апликација ви овозможува да лесно и брзо преземете ги сите оние апликации на вашиот паметен телефон кои се потешко да се најдат без Play Store, како на пр Whatsapp (но и многу, многу други!).

Тоа е многу комплетна и корисна програма, што апсолутно ви препорачувам да го пробате вашиот паметен телефон.

Ако сакате да го знаете TrovApp подобро, нашата детална анализа можете да ја прочитате тука:

РЕШЕНИЕ 3 – Инсталирајте ја продавницата за игри на Huawei P40

Овој процес е најмногу долг, тежок и сложен, но исто така е единствената што ви овозможува да ги имате сите апликации на Google на вашиот паметен телефон, вклучително и Play Store и WhatsApp.

Ако сакате да продолжите со ова решение, прочитајте го нашиот водич:

Но, за жал, оваа постапка не е овластена од Google и покрај тоа што е долг и тежок, одеднаш може да престане да работи.

Заклучоци

Со овој водич би рекол дека сме завршиле.

Прочитајте ги 3 решенија што ви се достапни и одберете го оној што е соодветно за вас.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Се надевам дека ви помогнав инсталирајте WhatsApp на вашиот паметен телефон.

Huawei P40

Пред да го затворите овој напис, два збора на паметниот телефон.

Пред да го затворите овој напис, два збора на паметниот телефон.

На дисплеј е 6.1 ″ панел со OLED технологија и FHD + резолуција, поддржува HDR10 + и DCI-P3 технологија за совршена репродукција на бои и има Стапка на освежување од 90Hz.

За разлика од поголемите модели, рабовите не се криви. Во горниот лев дел се наоѓа дупката во предниот фотографски сензор кој исто така ќе се грижи за отклучување со препознавање на лицето.

Процесорот на одборот е Кирин 990 со поддршка на 8 GB RAM меморија LPDDR5 е 128 GB внатрешна меморија UFS 3.1, проширување преку Нано СД.

На задниот дел го наоѓаме простории кој има три сензори:

  • 50 мегапиксели OIS f / 1.9 главна камера – 1 / 1.28 “
  • 16 мегапикселна ф / 2.2 камера со широк агол
  • 8 мегапикселна камера за зумирање OIS 3X
  • Предна камера од 32 мегапиксели + сензор за длабочина

Благодарение на функцијата AI Golden Snap тие ги подобруваат фотографиите: доволно е само еден допир да се замоли АИ да ги отстрани минувачите од фотографиите, да ги отстрани рефлексиите од површините или да ги фати најдобрите најдобри моменти на спортска акција или израз на лицето. Благодарение на сензорот TOF можете да скенирате вистински предмет и да создадете 3Д модел што ќе можете да го додадете на вашите фотографии или видеа.

Подобрете го сензор за отпечатоци што се наоѓа под дисплејот а секторот е исто така подобрен поврзаност што сега исто така се потпира на: мрежна поддршка 5G SA / NSA, BT 5.0 aptXtm, WiFi 6, GPS со двојна фреквенција, GLONASS, GALILEO, NFC чип и USB C 3.1 порта за полнење и видео излез.

За USB портата C за полнење, батерија тоа е од 3800 mAh и поддржува полнење на SuperCharge до 22,5W. Поддршка има за безжично полнење и обратно полнење безжично.

Willе пристигне со EMUI 10.1 на одборот, базиран на Android 10, кој го интегрира она што се гледаше во претходните модели – вклучително и мобилните услуги Huawei, апликацијата галерија и Huawei Share – и се подобрува во поедноставеното корисничко искуство. Пристигнува и новиот гласовен асистент Еј Селија.

Телото е бесконечно заштитено со сертификација IP53 за да се спротивстави на прскањето, но не и на нуркање.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!