Инсталирајте WhatsApp на Huawei P40 Pro: КАКО да направите

Инсталирајте WhatsApp на Huawei P40 Pro: КАКО да направите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали го купивте Huawei P40 Pro, но не можете да го пронајдете WhatsApp? Не сте сигурни како да инсталирате WhatsApp на Huawei P40 Pro? Нема проблем, еве го упатството Лесен

Преземете WhatsApp Huawei P40 Pro

Го купивте нов паметен телефон Huawei P40 Pro? Честитки, ова е одлична набавка!

Huawei P40 Pro всушност тоа е уред кој нуди одлична вредност за парите, модерен дизајн, врвен хардвер и кој во секој случај го произведува сигурна компанија како Хуавеи

Овој паметен телефон, сепак, има само еден голем проблем: внатре во него нема продавница на Google Play, како што недостасуваат сите Апликации на Google (Gmail, YouTube, Google Maps) и сите други).

Каде е WhatsApp на Huawei P40 Pro?

И, заедно со Играј продавница, меѓу многумина испуштени програми на Huawei P40 Pro мора да наведеме уште една многу важна, имено Whatsapp, познатата апликација за размена на пораки што ја користи целиот свет од милиони корисници.

Додека за многу програми постои можност да се направи тоа преземете од апликацијата Huawei Галерија (алтернатива на Play Store понудени од компанијата на своите клиенти), за WhatsApp работите се малку посложени.

Како што можеби сте забележале, всушност, WhatsApp не е достапен во рамките на AppG Gallery на Huawei.

Убав проблем, барем на прв поглед.

Како да преземете и инсталирате WhatsApp на Huawei P40 Pro?

Не грижи се, не очајувај.

Постојат различни методи за како и да е, користете WhatsApp на вашиот паметен телефон а подолу им ги покажувам сите.

Одвојте неколку минути и ќе видите дека ќе успеете лесно достигнете ја вашата цел, дури и ако не сте експертски корисник.

Запомнете само една многу важна работа: на решенијата 1 и 2 работат и лесно се следат, но тие НЕ ви дозволуваат да увезувате стара сметка на WhatsApp, тогаш Тие НЕ ќе ви дозволат да ги обновувате разговорите и старите разговори, тоа ќе се изгуби засекогаш. Никогаш нема да ви дозволат да направите резервни разговори на услугата за чување на облак на Google (услугите на Google недостасуваат, па затоа е невозможно да се користат оваа одлика).

Го рече тоа, ајде да продолжиме.

РЕШЕНИЕ 1 – Преземи АПК WhatsApp

Наједноставно и најдиректно решение е да ја преземете датотеката АПК на WhatsApp директно од официјалната веб-страница, од ОВДЕ.

Откако на страницата од вашиот паметен телефон, кликнете на копчето БЕСПЛАТНО во зелена боја.

Во тој момент почекајте да заврши преземањето.

Кога ќе заврши преземањето, повлечете го известувањето надолу паметен телефон и кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале.

Постапката за инсталирање ќе започне автоматско: следете го и продолжете.

Откако ќе заврши инсталацијата, ќе бидете подготвени за користете WhatsApp на вашиот паметен телефон Huawei.

Дали сте виделе колку било лесно да ја инсталирате оваа апликација на вашиот паметен телефон без да поминувате низ Play Store?

РЕШЕНИЕ 2 – Преземи WhatsApp преку TrovApp

TrovApp, за неупатените, е многу удобна програма создадени специјално за сите сопственици на паметни телефони Huawei без Play Store, вклучително и се разбира Huawei P40 Pro.

Оваа апликација ви овозможува да лесно и брзо преземете ги сите оние апликации на вашиот паметен телефон кои се потешко да се најдат без Play Store, како на пр Whatsapp (но и многу, многу други!).

Тоа е многу комплетна и корисна програма, што апсолутно ви препорачувам да го пробате вашиот паметен телефон.

Ако сакате да го знаете TrovApp подобро, нашата детална анализа можете да ја прочитате тука:

РЕШЕНИЕ 3 – Инсталирајте ја Play Store на Huawei P40 Pro

Овој процес е најмногу долг, тежок и сложен, но исто така е единствената што ви овозможува да ги имате сите апликации на Google на вашиот паметен телефон, вклучително и Play Store и WhatsApp.

Ако сакате да продолжите со ова решение, прочитајте го нашиот водич:

Но, за жал, оваа постапка не е овластена од Google и покрај тоа што е долг и тежок, одеднаш може да престане да работи.

Заклучоци

Со овој водич би рекол дека сме завршиле.

Прочитајте ги 3 решенија што ви се достапни и одберете го оној што е соодветно за вас.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Се надевам дека ви помогнав инсталирајте WhatsApp на вашиот паметен телефон.

Huawei P40 Pro

Пред да го затворите овој напис, два збора на паметниот телефон.

Екранот е панел од 6:58 “ со технологија ОЛЕД и престанок + FHD, го поддржува Технологија HDR10 + и DCI-P3 за совршена репродукција на боја и Стапка на освежување од 90Hz. Во овој модел рабовите на дисплејот се криви, сите четири. Во горниот лев дел се наоѓа дупката во предниот фотографски сензор кој исто така ќе се грижи за отклучување со препознавање на лицето.

Рабовите околу дисплејот, на врвот е само 2,6 мм.

Да се ​​потенцира уникатната капсула за уво благодарение на употребата на HUAWEI технологијата на акустичен дисплеј што овозможува звукот на повиците да се емитуваат директно од екранот, проширувајќи ја површината на слухот и да се обезбеди максимална приватност за повици.

За разлика од Mate 30 Pro овде, ги имаме сите физички копчиња на нивно место од десната страна на паметниот телефон со рокер со еден волумен и класичен вклучен / исклучен.

Процесорот на одборот е Кирин 990 со поддршка од 8 GB LPDDR5 RAM меморија и 256 GB внатрешна меморија UFS 3.1, може да се прошири преку Нано СД.

Осврнувајќи се на камерата, во споредба со Huawei P30 Pro овде, компанијата се обиде да ја оптимизира и подобри работата веќе направена во минатото. На HUAWEI P40 Pro има 4 различни камери:

 • а главна 50MPx со широкоаголни леќи Ултравизија, фокусно од f / 1.9 и оптички стабилизирано
 • а втора кинеска камера ултра широк агол од 40MPx со отвор f / 1.8
 • Сензор за перископ 12MPx стабилизиран и со отвор f / 3.4 способен да достигне 5х оптички и 50X дигитален зум благодарение на SuperSensing
 • четврта камера со технологија 3DF тоа е, Време на лет способен за правење на портрет снимки со заматен ефект прецизно со додавање на технологија Huawei XD топење мотор за подобри резултати

Поточно имаме:

 • Стандард
  • 50 MP MP ULTRAVISION сензор
  • Леќи со широк агол со отвор f / 1,9 – 23 mm
  • ОИС
 • Ултра-широк
  • 40 MP MP сензор CAMERA
  • 0,5x цел со отвор f / 1,8 – 18 mm
  • 4K временски период и бавно движење до 7680 fps
 • Зум Перископ
  • Сензор за 12 MP
  • Леќи 5x оптички перископ со зумирање со отвор f / 3,4 – 125мм
  • ОИС
  • 50x дигитален зум
 • Длабочина
 • Видео 4K Ultra HD @ 60 fps
 • Забавено движење HD @ 7680 fps

Благодарение на функцијата AI Golden Snap тие ги подобруваат фотографиите: доволно е само еден допир да се замоли АИ да ги отстрани минувачите од фотографиите, да ги отстрани рефлексиите од површините или да ги фати најдобрите најдобри моменти на спортска акција или израз на лицето. Благодарение на сензорот TOF можете да скенирате вистински предмет и да создадете 3Д модел што ќе можете да го додадете на вашите фотографии или видеа.

Секторот поврзаност сега, исто така, смета на: поддршка за 5G SA / NSA мрежи, BT 5.0 aptXtm, WiFi 6, GPS со двојна фреквенција, GLONASS, GALILEO, NFC чип и USB C 3.1 порта за полнење и видео излез.

Што се однесува до автономијата, батеријата е од 4200 mAh и поддржува полнење за SuperCharge до 40W Поддршка има за Безжично полнење од 27W и обратно полнење безжично.

Willе пристигне со EMUI 10.1 на бродот, базиран на Android 10, што го интегрира она што се гледаше во претходните модели – вклучително и мобилните услуги на Huawei, апликацијата галерија и споделувањето Huawei – и се подобрува во поедноставеното искуство со корисниците. Исто така доаѓа и нов гласовен асистент Еј Целија.

Телото е конечно заштитено од IP68 сертификација да се спротивстави на прашина, прскања и нуркања.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!