Интел не планира 5G модем пред 2020 година: Дури и Епл во …

Интел не планира 5G модем пред 2020 година: Дури и Епл во ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Интел нема да го претстави својот 5G модем до 2020 година и затоа сите iPhone-и може да немаат конекција за новата генерација не порано од 1 година и половина. Дали ќе има последици?

Интел не планира 5G модем пред 2020 година: Дури и Епл во неволја

јаболко е Интел се двајцата американски гиганти што се страдање повеќе во оваа рана 2019 година, ако никој не може да остане во чекор со технолошки развој на смартфоните, другата борба за да се започне нова процес на производство на процесорот, и обајцата се уништени од немилосрдна конкуренција.

На две компании се обединети од 5G, со Интел е пионер на оваа технологија, но во исто време нема да биде подготвена со своја 5G модем пред 2020 година, што ќе се стави потешкотии дури и на Apple тоа би можело го претстави својот прв паметен телефон со 5G конекција не пред крајот на 2020 година, па за скоро две години.

Навистина Apple користи само модели на Intel во новите iPhone XS, XS Max и iPhone XR и ако Интел треба Одложува следната година презентацијата на својот 5G модем, Apple може да биде во тешкотија, акумулира една година зад конкурентите со Android, како што се Samsung, Huawei, Xiaomi и многу други кои веќе ги имаат објавено своите решенија и наскоро на пазарот.

Ако MWC 2019 видовме презентација на многу уреди со 5G, сите засновани на платформи, освен оние што ги користи Apple, исто така и за 5G можевме да ја видиме компанијата Купертино повторно во тешкотија, како и да немате преклопен смартфон.

Дали ерата на Intel е сопственик на чипови? Дали Apple ќе се бори со 5G, или ќе создаде свој модем за да го забрза миграцискиот процес?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!