Интервју на XL Skater: Оживување на игри со скејтборд

Wawancara Skater XL: Bangkitnya kembali game-game skateboard

Shacknews неодамна мораше да го провери Skater XL и разговаравме со Easy Hed и Hedgpeth за тоа зошто скејтбордингот може да биде на враќање назад.

Студиите за Easy Day можеби не се најпознатото студио за инди, но гледачите на игри веројатно ќе ценат еден од нивните последни напори. Скејтер XL има мисија да ја доведе играта на скејтборд повторно истакната. И додека само што почнува да ги засадува нозете на компјутер, тој исто така бара да се направи белег на конзолата. Shacknews неодамна се сретна со екипажот во Easy Day Studios на настанот ID @ Xbox, непосредно пред PAX West оваа година, за да зборува за благородните цели на студиото со нивните титули во уметничко лизгање.

„Денес е враќање на скејтбордингот, во целина“, рече Лесен ден и Хегпет за „Шакнјус“. “Скејтбордингот ќе биде на Олимписките игри следната година. Целата индустрија е сега во нагорна линија. Има еден циклус од ваков вид што се случува, па она што е интересно е, поминаа скоро десет години откако големата скејт-франшиза излезе со игри. Индустријата се менува. Економијата не работи со големи издавачи. Но, она што се случува е, технолошката платформа, со Unity и Unreal, така лесно се пристапува сега, се достапни алатки за програмерите само да прават производи и не треба да создаваат сопствен графички мотор или која било основна технологија, за да можеме да работиме за да направиме игри. ентузијастичките мали развивачи можат да направат нешто навистина одлично што го претставува овој спорт кој е најголем акционен спорт во светот “.

Хедгпет влезе во неколку механикативни игра, заедно со сите трикови што играчите можат да ги направат за време на нивната сесија. Тој, исто така, разговараше за тоа како играчите можат да направат свои различни стилови на уметничко лизгање, главно заради тоа како играчите работеле со системот за движење на играта за да направат свои трикови. Тој, исто така, скокна во репродукциските карактеристики на Skater XL и другите одлики на животни карактеристики што ја прават оваа игра да се истакнува од лизгачките игри од минатото.

Скејтер XL е поставено да започне на Xbox One и Nintendo Switch во 2020 година, но доколку сте заинтересирани да го испробате сега, сега е достапен на Steam Early Access. Ако сакате да дознаете повеќе за Skater XL, Shacknews исто така неодамна учествуваше во игри на PAX West. Бидете сигурни да го видите нашиот преглед во живо. За дополнителни интервјуа како ова, не заборавајте да се претплатите на Shacknews и GamerHub.TV на YouTube.

Ози играше видео игри откако го зема својот прв контролер на НЕС на 5-годишна возраст. Оттогаш, тој играше игри, оставајќи само кратко за време на неговиот колеџ години. Но, тој беше повлечен назад, откако минуваше години во кругот на ОК за THQ и Активизија, поминувајќи го поголемиот дел од своето време помагајќи да се поттикне серијата на гитара херој на својот врв. Ози стана огромен fanубител на платформери, загатки игри, стрелачи и RPG, само за да именува неколку жанрови, но тој исто така е многу глупав за ништо со добар и убедлив наратив зад тоа. Бидејќи што е видео игра ако не можете да уживате во добра приказна со свеж кока-кора?