Исклучете го гласовниот асистент на Huawei

Исклучете го гласовниот асистент на Huawei

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да го оневозможите гласовниот асистент на Huawei? Дали вашиот Huawei зборува сам за себе? Еве го упатството за тоа како да се направи Huawei да престане да зборува со деактивирање на гласовниот асистент

Huawei зборува сам за себе: што да правиме?

Твојата Смартфонот Huawei започна да зборува самостојно секој пат кога ќе го користите? Гласовен асистент започна во целосна автономија на вашиот паметен телефон Huawei и сега не знаете како да го исклучите или вклучите? Дали сакаш оневозможи гласовно водство на Huawei?

Нема проблем.

Во денешниот водич ќе објаснам како оневозможете го гласовниот асистент Хуавеи на сите паметни телефони произведени од компанијата.

Без да губат време, ајде да видиме како да продолжиме на најлесен и најбрз можен начин. Можам да ви гарантирам дека за неколку минути ќе можете оневозможете го гласовниот асистент на Google Huawei и можете да направите вашиот телефон да престане да зборува секогаш кога ќе го користите.

Подготвени? Да започнеме со водичот!

Гласовниот асистент на Huawei оневозможи

За да го решите проблемот, морате деактивирајте TalkBack во поставките на уредот.

За да го направите ова, следете ги овие упатства:

  1. Отворете ја апликацијата Поставки за уредот
  2. Отворете Достапност, затоа Возвраќа
  3. оневозможи Возвраќа

Крај

Како да го отстраните гласовниот асистент на Huawei: тоа е тоа

Проблемот е решен, нели? Сега вашиот паметен телефон Huawei престана да зборува и говорниот асистент стана „нем“.

Дали видовте колку беше едноставно?

Доволно беше да знаете како да го направите тоа и ви го објаснивме на исклучително јасен начин.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!