Искра: Коди Адон за спортско струење со линк AceStream

Искра: Коди Адон за спортско струење со линк AceStream

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Искра е додаток за Kodi кој ви овозможува пристап до многу спортски врски за да гледате во стриминг без прекини и на италијански јазик. Дефинитивно додаток што не треба да недостасува од вашата колекција Kodi

Искра: Коди Адон за спортско струење со линк AceStream

Искра тоа е фантастично додаток за Kodi што ви овозможува да видите стримираат многу спортски канали на италијански и странски јазици и од она што го читаме на мрежата работи многу добро, со многу квалитетни врски на многу спортски настани во живо.

Тоа е додаток меѓу најдобрите досега со добро организирана структура и со врски скоро секогаш работејќи на првата проба и исто така има количина на канали и извори на располагање, секогаш ажурирани и функционални да се гледа на Kodi на сите компатибилни уреди.

Искра ви овозможува да имате комплетен дел од неверојатно обезбедени канали од повеќе извори што ви овозможува да имате еден квалитет одлично, без забавување Дали е тоа сите тие работат благодарение на совршената интеграција на AceStream врска, кои се познати со одличен квалитет и брзи без блокови.

Како да ја инсталирате Sparkle на Kodi

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows, Mac, Android компјутер или како и да е за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

  • Започнува Коди
  • Преземи ZIP Искра за Коди КЛИКИРА HERЕ ОВДЕ
  • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
  • Кликнете на додаток.video.sparkle-master.zip
  • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
  • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> Искра да се отвори додаток.

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!