Истекувајќи ги подготовките за Денот на вineубените? Вака планирате романтичен датум & # 039; паметен & # 039; Дома

How you can convert your home into a smart Valentine’s Day surprise.

Замислете го ова: Денот на в Valentубените е и немате идеи за да го направите вашиот партнер да се чувствува посебен. Размислувате да нарачате последен момент во вашиот омилен ресторан, но сè е веќе нарачано. Па што правиш? Како го прави вашиот партнер да се чувствува посебен? Како бидете сигурни дека вие и вашиот партнер имате право да се фалите на најдобриот Ден на вineубените досега?

Ако се гледате во слична ситуација и не знаете како ќе го смените овој брод, не грижете се, затоа што имаме паметен рецепт за вас, кој ќе ги реши сите ваши проблеми доколку сте подготвени да купувате малку. Најдобриот дел од оваа поправка е тоа што вие (или сопругата) не треба да ја напуштате куќата за ништо.

Еве го рецептот за совршен паметен датум.

материјал

– 1 бр. Паметни звучници (серија Амазон ехо, серија на Гугл гнез, или други)

– 2-4 Број Паметни светла

– 1-2 бр. Паметни приклучоци (по избор)

– 1 број украсни LED светилки (по избор)

– Претплатете се на услугите за стримирање музика

– Храна (по ваш избор)

– Пијалок (по ваш избор)

Правци

– Ако имате паметни звучници во вашиот дом, одлично. Ако немате, првото нешто што треба да направите е да купите паметен звучник и да го инсталирате на вашето место. Може да купите Amazon Echo Dot 3G или Google Nest Mini. И двата уреди чинат 3.999 УСД во Индија.

ИСТО ПРОЧИТАЈ: Денот на вineубените 2020 година: 5 паметни подароци под 5.000 РС за вашиот партнер

– Откако ќе го поставите паметниот звучник, следниот чекор е да ја поставите паметната светлина. Во зависност од условите на гром во вашата соба, можете да ги замените LED-светлата во вашата соба со паметни светла. Солимо, Сиска и Випро нудат паметни ламби кои се движат од 7W до 12W и чинат околу 700 до 350 R, соодветно.

– Откако ќе ги инсталирате паметните светла, поврзете се со вашиот паметен звучник со Amazon Alexa или Google Assistant. Откако ќе го направите ова, можете да побарате од Alexa или Асистентот на Google да ја променат бојата и интензитетот на светлата. Можете исто така да поставите светла за да имаат ефект на диско.

– Ако сакате да ја направите вашата соба малку поладна, можете да фрлите декоративно светло над вашиот тавански вентилатор и да го поврзете другиот крај на LED жицата со паметен приклучок. Ова ќе ви овозможи да контролирате сè со помош на вашите паметни звучници.

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Тесен буџет за овој ден на в Valentубените? Еве неколку опции за подароци за вас

– Следно треба да сортирате музика. На вашата Amazon Music Prime, YouTube Premium Music, Apple или Spotify апликацијата направете список со песни што сакате да ги репродуцирате за време на вашиот паметен датум. Боливуд, земја или инструментална – изберете која и да е музика за која мислите дека ќе го постави вистинското ноќно расположение.

– Сега, сите ваши основни подготовки се завршени. Можете да фрлите многу балони за да добиете дополнителни ефекти. Послужете ја храната по ваш избор со омилениот пијалок.

– Кога вашиот партнер ќе пристигне на вашето место, сè што треба да сторите е да побарате од Alexa или Асистентот на Google да го извршат вашиот план!