Истекувањето на Xiaomi Mi MIX 4 откри камера од 108 MP и екран на QHD +

Kebocoran Xiaomi Mi MIX 4 mengungkapkan kamera 108 MP dan layar QHD +

Следно Xiaomi Mi MIX 4 Willе има голем сензор 108 MP со перскопски зум и исто така првиот QHD + или 2K екран за компанијата (исто така знаете нови Xiaomi Mi 9T Pro) Ајде да погледнеме во деталите за оваа вест …

Протекоа на Xiaomi Mi Mix 4

Ксиооми напорно работи на тебе Мојот MIX 4, се очекува терминалот да направи разлика во дизајнот и хардверот. тоа протекоа на Xiaomi Mi Mix 4 тие се редослед на денот, а токму денес се знаат некои детали во однос на екранот. Се зборува приказ со QHD + или 2K резолуција, што ќе биде целосно ново LG. Исто така, се зборува Камера со 108 MP со перископски зум. Оваа камера е позната досега ќе се состои од сензор со широк агол од 16 MP и оптичко зумирање од 12 MP.

Меѓу другото карактеристики филтрирани на Mi Mix 4 има процесор Snapdragon 855+, најновиот во high-end верзија во подобрена верзија. Ова ќе биде придружено со RAM меморија до 12 GB и ROM до 1 TB, од типот UFS 3.0. Сигурно ќе има помалку моќна верзија на меморијата. Батеријата ќе биде 4500 mAh со брзо полнење 45W и 30 W со безжичен полнач, покрај тоа што ќе има и технологија за полнење. Што се однесува до оперативниот систем, се вели дека MIUI 11 ќе биде објавен заедно со неколку други врз основа на новиот Android Q, кој ќе дебитира во септември. Мобилните телефони ќе имаат NFC, а аудио конекторите ќе останат настрана од тенденцијата да ги елиминираат и никогаш да не бидат на најновите модели Мешај ме. Исто така, филтрирани се и детали за дизајнот, како што се криви дизајни и керамички материјали.

Заклучоци и мислења за Xiaomi Mi Mix 4

Тој Xiaomi Mi Mix 4 Ова е на пат и веќе има некои филтрирани карактеристики. Вториот се однесува на екранот QHD + познат и како 2K и камера со главен сензор од 108 MP и перископски зум. Времето ќе ги потврди сите или дел од овие информации и ќе ни обезбеди други детали сè додека терминалот не биде конечно официјален.

Официјална страница Ксиооми во Шпанија

Со влезот на филтерот Xiaomi Mi MIX 4 се откриени 108 MP камера и QHD + екранот за прв пат беа објавени на Планетата мрежа.