Истекување на тапети за Samsung Galaxy S20 илустрира четири варијанти на бои

Samsung-Galaxy S20 Series Wallpapers

Како што сите знаете дека Samsung ќе го лансира следниот предводник на уредот, на пр. Серија Galaxy S20. Неотпакуваниот настан за лансирање на Samsung е закажан за 11 февруари 2019 година. Секој ден гледаме протекување поврзано со сериите Galaxy S20, Најновиот Galaxy Wallpaper и официјалното видео од серијалот S20 што се појави на Интернет.

Според протечената позадина, шемата за бои сугерира четири варијанти на бои на сериите Galaxy S20. Можеби има варијанти на розова, сина, црна и бела Galaxy S20. Можете да ги преземете сите позадини во резолуција од 3200 x 3200 пиксели со прегледување на врската подолу.

Samsung Galaxy преземање на позадина S20 серија (висок квалитет)

Според истекувањето и претходните извештаи, Samsung Galaxy S20 Series ќе дојде во три варијанти, имено Galaxy S20, Galaxy S20 + и Galaxy S20 Ultra. Сите три варијанти ќе ги напојуваат Qualcomm Snapdragon 865 или Exynos 990 Soc. Galaxy S20 ќе има 6,2 инчен AMOLED екран, Galaxy S20 + ќе има 6,7 2K AMOLED екран, а Galaxy S20 Ultra ќе има 6,9 инчи. Покрај тоа, сите варијанти ќе имаат стапка на освежување од 120Hz.

Основниот модел на Galaxy S20 серијата ќе има 8 GB RAM меморија и 256 GB внатрешно складирање. Зборувајќи за батерии, Galaxy S20, S20 + и S20 ултра се опремени со батерии од 3730 mAh, 4300 mAh и 4900 mAh. Galaxy S20 + и Galaxy S20 Ultra ќе имаат 5G поддршка.

Прочитајте и: Samsung Galaxy S10 Lite ќе биде лансиран на 23 јануари

Покрај тоа, според неколку извори, Galaxy S20 е со цена од 799 $ (56,000 фунти), Galaxy S20 + е со цена од 999 $ (70,000 фунти), а Galaxy S20 Ultra е со цена од 1099 $ (78,000 фунти). За повеќе новости, протекување, како да останете со нас.

Извор