Истовремени испораки на Амазон: во кои италијански градови?

Ист ден испорака Амазон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Амазон истиот ден испораки: тука се италијанските градови каде што Амазон испорачува истиот ден. Ист ден испорака Амазон: каде е активна? Еве што треба да знаете

Ист ден испорака Амазон

Amazon и Poste Italiane, договор за еднодневни испораки и кај тутунарите. Еве ги деталите.

Amazon и Poste Italiane извади а нов договор (откако тој потпиша пред една година за испорака на парцели во вечерните часови и за време на викендот): со соработката „зајакната со АмазонПосте се шири Начин на достава правејќи ги “поиновативни, побрзи и пофлексибилни“, Што го прави достапен за корисниците различни услугии според одредбите на моделот „Заедничка испорака“ кој предвидува попладне и викенд испорака преку 27.000 поштари, вработени во СДА и Мистрал Аир.

Без да навлегуваме во премногу детали, новиот договор што е направен меѓу нив Италијанската пошта и групата Амазон обезбедуваат:

  • Истиот ден испорака во Бари, Болоња, Фиренца, Милан, Неапол, Падова, Рим, Торино, Верона преку поштарите, дури и попладне
  • Сабота испорака: подобрена услуга
  • испорака во рок од 24 часа: подобрена услуга, исто така вклучува Сицилија и Сардинија
  • колекција од тобаконисти поврзани со мрежата „Пунто Посте“, каде исто така е можно да се испорача поврат и 350 автоматски заклучувачи расфрлани низ цела Италија

ДОПОЛНИТЕЛНА забелешка

Мрежата „Punto Poste“ до крајот на јуни ќе има повеќе од 3000 помеѓу тобаконистите и другите активни деловни здруженија и 350 автоматски заклучувачи. „И предодредено е да се прошири врз основа на важен план за развој за интегрирање на најголемата дистрибутивна мрежа во Италија, составена од околу 12.000 пошти со пошта“. предвидува Poste Italiane.

Јасно е дека Poste Italiane се фокусира на бизнис преку Интернет инвестирањето во технологија и склучување договори со најважните играчи на пазарот и Амазон е секако голем хит.

Корисници кои вообичаено купуваат на Amazon во овој момент тие можат да се радуваат само пред овие иновации: пакетите купени на познатата е-трговија ќе пристигнат пред и исто така за време на викендот. Наместо тоа, куририте и поштарите ќе бидат помалку среќни, кои во овој момент ќе бидат активни и во деновите што претходно биле празници или на друг начин одмор.

Наместо тоа, многу интересно е испорака кај тобаконистите: на овој начин се избегнувате дека курирот не најде никој дома и не може да ја заврши испораката, принудувајќи го примателот да оди да го собере пакетот во поштата или во канцеларијата на курир.

Соочени со оваа нова вест, што чекате? работи на Amazon и ги искористи најдобрите понуди и купони? Прочитајте ја нашата статија каде што секој ден собираме понуди, попусти, промоции и ексклузивни купони за да заштедите пари на Amazon, сигурно ќе го најдете тоа што ви треба!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!