Италијански прирачник Blackview A60: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Blackview A60: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството за Blackview A60 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Blackview A60? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Blackview A60 PDF

Денес зборуваме за Blackview A60, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Blackview A60 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Прирачник за италијански Blackview A60

Го кажав тоа, подолу го предлагам Преземете го упатството за Blackview A60 на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството за Blackview A60 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник за Blackview A60 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Blackview A60 PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

Ажурирање: во моментов, за жал, ние не го најдовме никаде. Ние ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе ја најдеме и ќе ја поставиме на Интернет.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Blackview A60 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Blackview A60 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Blackview A60 како работи?
 • Прирачник за упатства за Blackview A60
 • Време на полнење на Blackview A60
 • Blackview A60 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Blackview A60 како да направите слика од екранот?
 • Blackview A60 како да го користите Како да го користите?
 • Blackview A60 како да се одговори?
 • Blackview A60 како да вметнете двојна СИМ?
 • Blackview A60 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Blackview A60 накусо

Главниот дисплеј од 6,1 инчи има TFT LCD панел со стакло отпорно на гребење.

На задната страна на Blackview A60 Pro се наоѓа главната камера од 8 мегапиксели која има фокусна должина еднаква на f / 2.00. Благодарение на квалитетот на задните сензори можно е да снимате видео клипови во FullHD.

На предната страна има сензор посветен на селфиите од 4,9 мегапиксели.

За да се гарантира добра автономија, има и нејзината батерија од 4080 mAh која, од она што се појави, добива навистина извонредни резултати, благодарение на добрата оптимизација на енергија.

Под екранот е 4-јадрен процесор и фреквенција на часовник 1.2GHz, заедно со 3 GB RAM меморија и 16 GB внатрешно складирање.

Тежи малку, само 170 грама.

Заклучоци

За ова нова статија на Blackview A60 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!