Италијански прирачник HONOR 9X: Преземете го во PDF

ЧЕСТ 9X

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот HONOR 9X на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на HONOR 9X? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за HONOR 9X PDF

Денес зборуваме за HONOR 9X, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на ЧЕСТ 9X и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник HONOR 9X

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник HONOR 9X.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството HONOR 9X на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник HONOR 9X на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Упатство HONOR 9X PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • HONOR 9X како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • HONOR 9X како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • HONOR 9X како работи?
 • Упатство за употреба HONOR 9X
 • Време на полнење HONOR 9X
 • HONOR 9X како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • HONOR 9X како да направите слика од екранот?
 • HONOR 9X како да го користите Како да го користите?
 • HONOR 9X како да се одговори?
 • HONOR 9X како да вметнете двојна СИМ?
 • HONOR 9X како да се конфигурира?

и многу повеќе!

HONOR 9X накратко

Чест 9х е едно паметен телефон од среден опсег, кој се приклучува на Honor 9 Lite и помоќниот Honor 20 Pro. Што се разликуваЧест 9х и е модерен дизајн до цел екран, всушност, тој е целосно лишен од изрез.

Таму предна камера за селфи од 16 мегапиксели тоа е Pop-up камера, што е, иновативен систем што може да се повлече, кој излегува од телото на уредот, со што се оптимизираат простори за да се добие вкупно искуство во гледање.

На дисплеј тоа е навистина FullView од 6,59 инчи со 91% сооднос на екранот до тело, за неверојатен потопување во целата видео содржина или во употреба на апликации.

Задниот дел, изработен со а ефект единствена а X форма што дава елеганција и естетска моќ.

На задната страна има и еден трокреветна камера со главен сензор од 48 мегапиксели, широк агол за фотографирање на панорамски фотографии и длабока камера за портрети. Резултатот е снимање на секогаш спектакуларни слики со една фокус на молња и светли и јасни ноќни фотографии. За подобрување се исто така Видео, благодарение на новото стабилизатор со вештачка интелигенција, која го задржува стабилното ставање без употреба на дополнителна опрема.

Конечно, еденавтономија одлично ниво за поддршка на моќта што ја ослободува, што ветува до 120 часа музичка репродукција.

Честа 9X во апчиња:

 • Моќен паметен телефон со процесор Octa-Core Kirin 710F
 • 128 GB внатрешна меморија и 4 GB RAM меморија
 • Многу особено естетски, со иконскиот X на задниот дел
 • Стабилна и брза 4G поврзаност

Заклучоци

За ова нова статија за HONOR 9X Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!